Kosminiai pinigai: dvi NBA žvaigždės gali tikėtis uždirbti po milijoną už rungtynes

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Luka Dončičius (Scanpix nuotr.)

Dalaso „Mavericks“ žvaigždė Luką Doncičius yra neabejotinai vienas iš talentingiausių ir geriausių Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų. Šiame sezone, atvedęs komandą į Vakarų konferencijos finalą, jis gali kartu su Shai Gilgeousu-Alexanderiu netrukus įsirašyti į istoriją kaip pirmieji žaidėjai, gaunantys po beveik milijoną dolerių per vienerias rungtynes.

 Šiame sezone 25 metų Doncičius vidutiniškai per rungtynes renka po 33,9 taško, 9,2 atkovoto kamuolio ir 9,8 rezultatyvaus perdavimo. Šio žaidėjo „Mavericks“ yra nepasiruošusi paleisti ir planuoja pateikti įspūdingo dydžio kontrakto pratęsimą.

Oklahomos „Thunder“, sužaidusi nuostabų sezoną, taip pat atkreipė dėmesį į Gilgeouso-Alexanderio kontrakto pabaigą ir žada sekti Dalaso pėdomis, bandant išsaugoti komandos žvaigždę.

Abu krepšininkai užtikrintai pateko į geriausių lygos žaidėjų pirmąjį penketą. Tai leis jų komandoms savo lyderiams pateikti „supermax“ kontraktų pratęsimus.

Dončičius galės prasitęsti savo kontraktą 5 metams,  per juos uždirbtų iš viso 346 milijonus dolerių. 2026-27 m. papildytų jo piniginę apie 60 mln., o kontrakto paskutiniais metais – maždaug 79 mln dolerių.

Bobby Marks X nuotr.

Oklahomos komanda galės įteikti Gilgeous-Alexanderiui 4 metų sutartį, kurios vertė – apie 294 mln. dolerių. 2027-28 m. jis gautų apie 65 mln. dolerių, o paskutiniaisiais, 2030-31 m., uždirbtų šiek tiek daugiau nei 81 mln. dolerių, t. y. beveik po 1 mln. dolerių už rungtynes. Tai būtų pirmas kartas, kai NBA žaidėjo metinis atlyginimas viršytų 80 mln. dolerių.

Bobby Marks X nuotr.

„Mavericks“ ir „Thunder“ žaidė Vakarų konferencijos pusfinalyje. Seriją iki 4 pergalių Dalasas laimėjo 4:2.

Pasidalinti