Kosminėse Brunsono ir Wembanyamos lenktynėse – „Spurs“ pergalė po pratęsimo

Victoras Wembanyama (Spurs nuotr.)

Victoras Wembanyama ir Jalenas Brunsonas naktį iš penktadienio į šeštadienį abu surengė karjeros pasirodymus, tačiau pergale po dramatiškos kovos džiaugėsi Prancūzijos krepšinio deimanto atstovaujama San Antonijaus „Spurs“ komanda.

Greggo Popovičiaus auklėtiniai šiąnakt po pratęsimo Niujorko „Knicks“ krepšininkus įveikė 130:126.

Nuo pralaimėjimo Niujorko ekipos neišgelbėjo ir Brunsono karjeros rungtynės. Gynėjas iš viso aikštelėje praleido 43 minutes, per kurias sukratė 63 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir padarė tik 1 klaidą.

Iš viso „Knicks“ gynėjas rungtynėse atliko 47 metimus, o tai yra daugiausiai nuo Kobe Bryanto paskutinio mačo NBA, kuriame Los Andželo „Lakers“ legenda krepšį atakavo lygiai pusšimtį kartų.

Brunsonui iki „Knicks“ komandos rezultatyvumo rekordo, priklausančio Carmelo Anthony, pritrūko tik taško. Jį pamušti komandos lyderis galėjo likus 5,4 sek. iki mačo pabaigos, tačiau jo mestas tritaškis tikslo nepasiekė.

Karjeros mačą sužaidė ir „Spurs“ perlas Wembanyama, pasižymėjęs 40 taškų, 20 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyviais perdavimais, 2 perimtais kamuoliais ir bloku.

Būtent jo mestas tritaškis likus kiek daugiau nei minutei iki pratęsimo pabaigos „Spurs“ išvedė į priekį 4 taškais (128:124), o šio deficito „Knicks“ per likusį laiką nepanaikino.

20-metis prancūzas tapo pirmu 40 taškų ir 20 atkovotų kamuolių vieneriose rungtynėse surinkusiu NBA naujoku nuo 1993 m. vasario 16 d., kai taip pat pirmu šaukimu kviestas Shaquille’as O’Nealas pelnė 46 taškus ir atkovojo 21 kamuolį.

Dar įpusėjus pirmajam kėliniui Wembanyama pasisuko čiurną ir po minutės ant suolo nušlubavo į rūbinę. Visgi po dar penkių minučių prancūzas į aikštelę grįžo bėgdamas.

„Spurs“ talentui tai buvo 39-as dvigubas dublis per 65 rungtynes.