Ukrainai nusileidusios lietuvės nepateko į Europos čempionatą

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (BNS Foto)

Rimanto Grigo vadovaujama Lietuvos moterų rinktinė ir vėl nepajėgė patekti į Europos čempionatą.

Šeštadienį Rygoje vykusiose lemiamose B grupės rungtynėse lietuvės 65:71 nusileido Ukrainos nacionalinei komandai.

Nuostabiai rungtynes pradėjusios ukrainietės šovė į priekį 19:5, tačiau antrojo ketvirčio pradžioje lietuvės pataikė tris tritaškius paeiliui ir rezultatas jau buvo lygus – 21:21. Vėliau mūsiškėms pavyko ir pačios susikrauti 6 taškų persvarą, tačiau ilgąją pertrauką jos pasitiko turėdamos tik 2 taškų pranašumą – 42:40.

Visgi trečiajame kėlinyje Ukrainos rinktinė vėl spurtavo ir į paskutinį ketvirtį žengė turėdamos 13 taškų persvarą – 50:63. Po šio smūgio Grigo auklėtinės pakilti jau nepajėgė ir turėjo pripažinti varžovių pranašumą.

Lietuvos rinktinės pralaimėjimas lėmė ir tai, jog B grupėje antrą vietą užėmė Ukraina. Ji savo likimą sužinos po kitų grupių kovų. Į Europos čempionatą pateks 4 geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės.

Tiesiai į čempionatą iš B grupės pateko Prancūzijos rinktinė.

Lietuvos rinktinė Europos čempionatą praleis jau ketvirtą kartą iš eilės.