Klaipėdoje vargęs Žibėnas – apie Masiulio šou, netenkinančią gynybą ir Velykas ne namuose

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (LKL nuotr.)

Po daugiau nei savaitės pertraukos į LKL kovas sugrįžęs Vilniaus „Rytas“ susidūrė su rimtu pasipriešinimu, tačiau pabaigoje susiėmę Giedriaus Žibėno auklėtiniai iš Klaipėdos išsivežė pergalę.

Pirmadienį „Rytas“ 26-ajame LKL ture po atkaklios kovos išvykoje 90:86 palaužė Klaipėdos „Neptūną“.

Likus beveik 2 minutėms iki rungtynių pabaigos „Neptūną“ į priekį 84:81 išvedė Žygimanto Janavičiaus tritaškis. Visgi tuomet lyderystės ėmęsis Marcusas Fosteris pelnė 5 taškus paeiliui ir persvarą jau įgijo „Rytas“ – 84:86.

Tačiau sulig tuo dvikova nesibaigė – rezultatą lygino Janavičiaus dvitaškis. Visgi geru prasiveržimu atsakė ir vilniečių kapitonas Margiris Normantas, o puolime padaryti Deivido Gailiaus klaida lėmė skaudžią šeimininkų nesėkmę.

„Per daug gavosi emocingos rungtynės, todėl jų nekontroliavome, – po pergalės kalbėjo Žibėnas. – Rungtynes laimėjome tik pabaigoje. Per paskutines 2-3 minutes padarėme teisingus sprendimus puolime, gerai sužaidėme gynyboje. Bet man kaip treneriui labai sunku suprasti, kodėl turėdami vienerias rungtynes per savaitę turime ieškoti papildomos motyvacijos gynyboje. Kažkur gal aš neišreikalauju, bet jau pusę gyvenimo dirbu treneriu. Kažkaip iš vienų pavyksta išreikalauti, iš kitų – ne, todėl žaidėjams jau pats laikas darytis išvadas.

Kalbėjome, kad Oskaras Pleikys yra elitinis ėjikas „ant lentos“. Jis mum sumetė 17 taškų, surinko 25 naudingumo balus, atkovojo 5 kamuolius. Tai turime priimti asmeniškai ir reaguoti kažkaip kitaip. Turime gerbti kiekvieną žaidėją ir kiekvieną komandą, kažkaip kitaip įeiti į rungtynes, nes mums belikęs tik LKL.“

– Oskaras Pleikys sužaidė karjeros rungtynes. Tai kilo iš jo kovingumo ar iš to, kad jo iki galo neįvertinote?

– Jis yra geras ir labai kovingas žaidėjas, labai padedantis Klaipėdai, ypač iškritus Rokui Gusčiui. Bet mes šiandien jį padarėme dar geresniu.

– Minėjote, kad rungtynės buvo labai emocingos. Iš kur kyla tiek emocijų rungtyniaujant šioms dviems komandoms?

– Nepasakyčiau, kad tarp šitų dviejų komandų. Tiesiog nežaidėme 10 dienų, kažkas gal perdegė, kažkur buvo kiti veiksniai, bet per daug tų emocijų. Akmenėlis čia turėtų kristi į mano daržą. Turėčiau labiau koncentruotis į rungtynes, o ne į tai, kas vyksta už šoninės linijos.

– Ar paskutinėje „Neptūno“ atakoje Deividas Gailius ir buvo pagrindinis jūsų akcentas gynyboje?

– Turėjo ir daugiau jie tų žaidėjų. Tas pats Jogėla gerai jautėsi, Mindaugas Girdžiūnas buvo susimetęs savo metimus. Turėjome paruošę gynybinį planą prieš kiekvieną iš jų. Žinojome, kaip šioje arenoje baiginėjasi rungtynės. Dažniausiai iniciatyvos imasi Gailius arba Girdžiūnas. To ir tikėjomės. Kai labiausiai reikėjo, sustabdėme varžovus, bet žaidėjai turi suprasti, kad varžovus reikia stabdyti visas 40 minučių. Kito kelio nėra, jeigu nori pasiekti kažką įsimintino.

– Ketvirtą kėlinį puolime atidavėte į Marcuso Fosterio rankas. Toks ir buvo planas?

– Tiesiog radome gerus „match-upus“, žinojome, ką atakuoti. Iki tol kažkur nebuvome kantrūs, neišsirinkdavome taikinių. Gale kažkiek nusiraminome. Pagarba žaidėjams, kad nesupanikavo lemiamu metu, susirinko taškus ir sustabdė varžovus, kai to labiausiai reikėjo.

– Gytis Masiulis šiandien buvo itin agresyvus. Ar matėte ženklų prieš rungtynes, kad jis yra pasiruošęs draskyti varžovus?

– Jeigu atkreipėte dėmesį, Masiulis dažnai sužaidžia geresnes rungtynes, kai žaidžia penktu numeriu. Kadangi šiandien nebuvo Martyno Echodo, jis grįžo į šią poziciją. Tai buvo labai neparanku Austinui Wiley. Gytis yra kovingas žaidėjas su teisingu charakteriu. Manau, kad jis mums šiemet dar labai padės. Jis tokių rungtynių nusipelnė kasdieniu darbu.

– Kendale’as McCullumas sunkiai įėjo į rungtynes, galiausiai surinko -5 naudingumo balus. Kaip jam sekasi integruotis į komandą?

– Truputį neteisingai pradėjome rungtynes tik su puolimo mentalitetu. Labai neteisingai atakavome varžovus, kažkodėl išsirinkome Wiley, nors žinojome, kad jis tikrai stovi su šluota po krepšiu. Neteisingai įėjome į rungtynes. Turėjau daug priekaištų mūsų mažiukams, kurie gynyboje žaidė 10 proc. pajėgumu.

– Į rungtynes žiūrėjote rimtai. Į Klaipėdą atvykote dar vakar, Velykų dieną. Ar paminėjote jas su komanda?

– Čia priekaištus gali rėžti mūsų giminaičiai. Mes dirbame savo darbą, į kiekvienas rungtynes žiūrime atsakingai. Norėtųsi, kad į jas žiūrėtume dar atsakingiau, nes LKL nudegti labai lengva. Tikrai negalime skųstis. Šiemet LKL mum parinko žaisti per Velykas, kitąmet gal parinks kitiems.

– Ar autobuse esate paruošę kažkokią fiestą gimtadienį švenčiančiam Masiuliui?

– Kažką iš ryto žadėjome. Jeigu jis nieko nepaorganizuos, gal tą padarys komanda.

Pasidalinti