Kiek iš UEFA premijų uždirbo „Žalgiris“?

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis
3 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas ir Vilma Venslovaitienė (fkzalgiris nuotr.)

Ketvirtadienį vykusiame Vilniaus „Žalgirio“ organizuotama bendruomenės vakare klubo organizacija atskleidė, kokią finansinę injekciją gaus iš UEFA už pasiektą Konferencijų lygos grupių etapą.

Renginio metu „Žalgirio“ administracija pasidalijo grafiku, atskleidusiu iš Konferencijų lygos gautą uždarbį. Tačiau prieš tai komandos vadovė papasakojo, kad patekus į grupių etapą atsiranda tam tikrų papildomų sąlygų:

„Visų pirma, yra naikinama čempioniška šalies premija (260 tūkst. eurų). Ji yra įskaičiuojama į grupių etapo pinigus. Antras dalykas – kiekvieno įveikto kvalifikacijos etapo premija yra prilyginama 100 tūkst.“

Tačiau palyginus su grupių etape uždirbtais pinigais, papildomos sąlygos atima lašą jūroje.

Vien už patekimą į Konferencijų lygos grupių etapą Lietuvos čempionai gavo 2 mln. 940 tūkst. eurų. Už kiekvieną įveiktą atrankos etapą dar nubyrėjo po 100 tūkst., tad prie viršuje paminėtos sumos reikėtų pridėti dar 400 tūkst. Iš viso gaunasi 3 mln. 340 tūkst. eurų.

Toliau eina premijos už pergales ir lygiąsias. Už pergalę komandoms Konferencijų lygos grupių etape atitenka 0,5 mln. eurų. Už lygiąsias – 166 tūkst. eurų.

fkzalgiris.lt

H grupėje „Žalgiris“ iškovojo vieną pergalę – namuose spalį 2:1 įveiktas Jerevano „Pyunik“ klubas. Taip pat Vladimiro Čeburino auklėtiniams pavyko dukart sužaisti lygiosiomis – rugsėjį išvykoje 0:0 sužaista su Bratislavos „Slovan“, spalio gale – 2:2 su didžiuoju „Basel“.

Taigi prie 3 mln. 340 tūkst. galima pridėti grupių etape laimėtus dar 832 tūkst. Iš viso jau gaunasi 4 mln. 172 tūkst. eurų.

Galiausiai Vilniaus klubui priklauso ir UEFA dešimtmečio koeficientas, pagal kurį „Žalgiriui“ atiteko 489 tūkst. eurų.

Tai reiškia, jog visa kelionė Europoje Vilniaus klubui leido susižerti 4 mln. 661 tūkst. eurų.

O, Sportas! nuotr.

Šie pinigai gali padėti „Žalgiriui“ ne tik stiprinti sudėtį naujais žaidėjais ar išlaikyti šio sezono spindulius, bet ir pagaliau turėti savo namus.

„Tai dar viena mūsų svajonė, kurią turiu kaip tikslą, – paklausta, ar LFF stadionas gali tapti „Žalgirio“ namais, atsakė Venslovaitienė. – Nes tai yra būtina norint, kad klubas progresuotų ir keltų tikslą auginti kokybiškai parengtus žaidėjus. Dabar žaidėjai neturi tų sąlygų, kurios Europoje yra suprantamos kaip kasdienybė. Dabar jie rengiami mūsų trenerių atidavus širdį, bet jie turėtų turėti daugiau laiko ir galimybių taktikai ruošti, normalias sąlygas, dvi treniruotes ramiai, savo aplinkoje, persirengti normaliai.“

„Toks yra tikslas ir padarysiu viską, kad tai įvyktų.“

LFF stadioną Federacija svarstė parduoti dar praeitoje kadencijoje, tačiau realų pagrindą tokiam žingsniui suteikė Kauno Dariaus ir Girėno stadiono statybos.

Pasidalinti