Euforija Kaune: A.Butkevičiaus tritaškis parbloškė „Barcelona“ ekipą

Arnas Butkevičius (nuotr. Erikas Ovčarenko/BNS)

Kaunas Šarui ir jo vadovaujamai „Barcelona“ ekipai nesvetingas buvo ir šįkart. Šaltakraujiškas Arno Butkevičiaus tritaškis rungtynių pabaigoje parbloškė katalonus 73:72.

Pergalę prieš „Barcelona“ žaidėjus „Žalgiris“ namuose iškovojo ir pernai.

Paskutinėje savo atakoje kauniečiams tereikėjo išsaugoti kamuolį, nes iki rungtynių pabaigos buvo telikę 14,1 sekundės. Tačiau grupi Keenano Evanso, perdavusio kamuolį varžovams, klaida sugrąžino intrigą.

Visgi per likusį laiką „Barcelona“ nesugebėjo surengti atakos ir „Žalgiris“ šventė dramatišką pergalę.

Po triumfo Kaune Šaro „Barcelona“ ir „Žalgiris“ turi po lygiai pergalių.

Netrukus papildysime

Rezultatas

„Žalgiris“ – „Barcelona“ 73:72

Lukas Katilius – O, Sportas! žurnalistas „Žalgirio“ arenoje:

Praėjo beveik treji metai nuo Šarūno Jasikevičiaus išvykimo į Kataloniją, bet Kaune jis vis dar herojus. Strategas atžingsniavo iš rūbinės į areną ir sulaukė gausybės plojimų atsistojus. Šaras pats iškėlė ranką į viršų ir padėkojo už šiltą sutikimą.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai atrodo kur kas energingesni už svečius. Ypač spinduliuoja Edgaras Ulanovas, kuris per 6 minutes surinko 7 taškus, 3 atkovotus kamuolius ir 11 naudingumo balų. „Žalgiris“ turi pranašumą (16:12), o Ulę keičia Arnas Butkevičius.

Kazys Maksvytis konstruoja gynyba, kuri pagrindiniams „Barcos“ kūrėjams leidžia išsimesti tritaškius. Tomašas Satoransky pataikė 2 iš 4, o Rokas Jokubaitis pridėjo dar 1. Nors abu nėra išreikšti snaiperiai, tačiau pataikyti gali. Vis tik „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje buvo geresnė komanda, o tai atspindi ir rezultatas (20:19).

Šarūnas Jasikevičius jau netveria savo kailyje. Į aikštę grįžo Edgaras Ulanovas ir Rolands Šmits bei daro tai, ką darė ir pirmajame kėlinyje – griauna „Barcą“. E. Ulanovas susirinko keturis taškus sau būdingais metimais iš situacijų nugara į krepšį, o R. Šmits pridėjo tritaškį. Tai leidžia „Žalgiriui“ susikrauti rekordinį pranašumą (35:27).

Puikią „Žalgirio“ pirmąją pusę vainikuoja Keenanas Evansas. Amerikietis smeigia tritaškį su pražanga ir siunčia „Barceloną“ į rūbinę su 9 taškų deficitu (35:44). Šeimininkų vežimą tempia E. Ulanovas ir R. Šmits, kurie kartu surinko 24 iš 44 komandos taškų.

Po vangios pirmosios mačo dalies „Barcelona“ bunda. Svečiai surengė spurtą 10:0, po kurio susigrąžina pranašumą. Daugiausiai prie to prisidėjo Cory Higginsas, kuris ne vieną kartą arba išprovokavo pražangą, arba užbaigė ataką. Tuo metu „Žalgirio“ puolimas atrodo kiek sukaustytas ir išsimušęs.