Kemzūra – apie atkovotų kamuolių problemą: „Skirsime dėmesio“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kęstutis Kemzūra (FIBA nuotr.)

Alytaus „Wolves“ komandos vyriausiojo stratego kėdėje sėkmingai debiutavęs Kęstutis Kemzūra teigė, jog jo ir ekipos tikslas – patekti tarp trijų stipriausių Lietuvos komandų.

Sekmadienį Kemzūros vadovaujami „vilkai“ išvykoje 85:74 nugalėjo Prienų „CBet“ krepšininkus.

„Visi žinome, kad čia nėra lengva vieta žaisti ir laimėti. Reikia pripažinti, kad Jonavos komanda žaidė gerą krepšinį, pataikė sunkius metimus. Aišku, visada bausdavo, jei kažkur nesusikalbėdavome, – po pirmosios pergalės „Wolves“ komandoje kalbėjo Kemzūra. – Pirmoje pusėje neblogai gynėmės, bet padarėme 12 klaidų. Tai ir varžovų nuimti kamuoliai po mūsų krepšiu neleido mums išlaikyti turėto pranašumo.

Antroje pusėje sumažinome klaidų kiekį, padarėme 6, tik vieną paskutiniame ketvirtyje. Vėl pavyko atsiplėšti dėka gynybos ir atsakingesnio žaidimo su kamuoliu. Kitas dalykas, nusiiminėjome kamuolius. Visi vyrai prisidėjo, gale sužaidėme teisingai ir svarbiausia, kad rezultatyviai. Ahmadas puolime prisiėmė ant savęs, pasiteisino gynybos. Sveikinimai komandai ir vyrams.“

Savaitės pradžioje Rimą Kurtinaitį trenerio poste pakeitęs Kemzūra po pergalės taip pat kalbėjo apie sezono tikslus, prastus atkovotų kamuolių rezultatus ir Jeffery Tayloro svarbą komandai:

– Komanda padarė daug klaidų ir leido varžovams atkovoti daug kamuolių puolime. Kokios to pagrindinės priežastys?

– Tas buvo tik pirmoje mačo pusėje. Tai vyko todėl, nes elgėmės neatsakingai. Porą kartų davėme perdavimą ten, kur nėra laisvo žmogaus, o gynėjas stovi šalia, perdavimo linijoje. Taip pat ir dėl agresyvios varžovų gynybos. Dėl kamuolių, varžovai nusiėmė kelis 50 prieš 50 kamuolius, kurie turėjo būti mūsų. Tai nėra taktika, tiesiog turi sugriebti kamuolį. Jie pasinaudojo, kad mes kelias atakas iš eilės padarėme žioplas klaidas, taip negalima. Jie iš karto baudžia, turi gerus žaidėjus ir palaikymą, pasinaudoja progomis ir baudžia.

– „Wolves“ visoje lygoje yra tik 10 komanda pagal atkovotus kamuolius. Ar tai bus vienas pagrindinių jūsų rūpesčių?

– Taip, skirsime tam dėmesio. Nėra kažkokio stebuklingo pratimo, skirsime tam dėmesio. Manau, kad mes turime pakankamai pajėgių žaidėjų ir kūnų. Turime tiesiog geriau atsitverti ir imti tuos kamuolius. Dar viena priežastis buvo žaidimas vienas prieš vieną. Tiek baudos aikštelėje, tiek perimetre. Apie 10 lengvų taškų mums pelnė pirmoje pusėje. Manau, kad čia geriau atrodėme po pertraukos. Antroje pusėje praleidome 35 taškus su paskutiniu tritaškiu.

– Kiek jau spėjote įvesti naujų derinių ir kiek dar yra likę senų?

– Nereikia skaičiuoti, yra geros idėjos, panaudojome kas tinka ir įsivedėme kažką naujo. Kai kurie nauji dalykai padėjo, seni – taip pat. Kiekvienas treneris nori kažko kito. Kai kurios koncepcijos veikė geriau, kai kurios – blogiau. Teks dar padirbėti.

– Tayloras po traumos atrodo prastokai. Kokia jo situacija?

– Aš taip nežiūrėčiau, manau, kad jis buvo labai svarbus, davė daug energijos. Ne viskas atsispindi. Taip jis prametė tų metimų, bet jis daug davė su savo energija ir lipimu ant krepšio. Aš nežinau, kas buvo tikimasi, aš žinau, kad jis gali įmesti, man tas nėra labai svarbu. Gale jis pats prie manęs priėjo ir paprašė ginti Glynną Watsoną. Manau, kad visumoje mums šiandien pavyko uždaryti Watsoną, ypač paskutinėse minutėse. Tai yra Arno Beručkos darbas, Ahmado Caverio ir visų kitų, o gale, kritiniu momentu jo gynybą paėmė Tayloras. Man yra įvairių būdų, kaip prisidėti prie pergalės. Man nėra problema, kad jis įmetė mažiau taškų.

– Kokį tikslą kelia komandos vadovai?

– Būti trejetuke, sakykime taip. Bet mes norime laimėti kiekvienas rungtynes, nesvarbu, su kuo bežaistume.

Pasidalinti