Kėdainiuose Lietuvos rezervinė rinktinė pažemino Libano krepšininkus

Eimantas Bendžius (LTU Basketball nuotr.)

Lietuvos rezervinė rinktinė tęsia pasiruošimą olimpiniam atrankos turnyrui vykstančiam Puerto Rike ir sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes prieš Libano krepšinio rinktinę.

Rungtynių pradžia prasidėjo lietuvių taškais ir po Ąžuolo Tubelio įspūdingo dėjimo mūsiškiai buvo priekyje (9:2). Lietuva apsukų nemažino ir toliau augino savo pranašumą (20:7). Libanas ir toliau svaidė metimus pro šalį ir lietuviai geros gynybos dėka, po pirmojo kėlinio buvo priekyje triuškinančiu skirtumu – 35:12.

Antrasis kėlinys išliko panašus. Abi komandos pirmąsias porą minučių apsikeitinėjo taškais ir situacija aikštelėje nesikeitė (47:26). Puolimu paremtas antrasis ketvirtis baigėsi lietuvių pranašumu  – 57:35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Libano keliomis sėkmingomis atakomis ir šiek tiek sumažino lietuvių pranašumą (59:40). Lietuvos rinktinės žaidėjų tai nesutrikdė ir netrukus vėl atstatė 24 taškų pranašumą (66:42). Laikas bėgo, o scenarijus antro kėlinio išliko tas pats ir trečiajame. Po 30 minučių žaidimo laiko, Lietuva priekyje  – 81:56.

Nuo pat ketvirto kėlinio pradžios, lietuviai tik didino savo pranašumą ir jau pirmavo (88:56). Romančenko dviem baudos metimais pelnė Lietuvai 100 tašką ir likęs laikas buvo tik formalumas. Lietuva iškovojo antrą triuškinančią pergalę  – 105:66.

Lietuvą į priekį vedė Bendžius surinkęs 20 taškų, Beliauskas – 14, Marekas – 11.

Libano rinktinėje Darwichas – 19, Hadidianas – 11.