Kaune – užtikrinta „Žalgirio“ pergalė ir Lekavičiaus atkovotų kamuolių rekordas

Lukas Lekavičius ir Isaiah Tayloras (zalgiris.lt nuotr.)

Prieš lemiamą Eurolygos mūšį į LKL frontą grįžęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo užtikrintą pergalę.

Pirmadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 84:60 sutriuškino „Šiaulius“.

Pergalė paženklinta neįprastu Luko Lekavičiaus rekordu – žalgiriečių įžaidėjas iš viso atkovojo net 8 kamuolius, iš kurių 4 – puolime.

Rungtynes sėkmingiau pradėję Antano Sireikos auklėtiniai išsiveržė į priekį 6:12, tačiau tuomet kauniečiai spurtavo 11:0 – 17:12. Nuo to laiko žalgiriečiai sėkmingai gynė persvarą, prie kurios svariausiai pirmoje pusėje prisidėjo Edgaras Ulanovas, per du kėlinius surinkęs 12 taškų.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ sudėjo visus taškus. Jį kauniečiai laimėjo 23:10 ir užpūtė visas svečių viltis.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Tomas Dimša, per 17 minučių aikštelėje surinkęs 13 taškų, atkovojęs 1 kamuolį ir atlikęs tiek pat rezultatyvių perdavimų.

Savo ruožtu be savo lyderio Martyno Varno besiverčiančių „Šiaulių“ ekipoje rezultatyviausias su 11 taškų buvo Kyle’as Mangas.

Kauniečiams tai buvo ketvirtoji pergalė paeiliui, o „Šiauliai“ šį sezoną nė karto nesukėlė problemų bei buvo triuškinti 96:60 ir 93:75.

„Žalgiris“ per 26 rungtynes yra iškovojęs 22 pergales ir patyręs 4 pralaimėjimus. Tuo metu dėl vietos atkrintamosiose kovojantys „Šiauliai“ turi 11 pergalių – tiek pat, kiek 8 vietą užimantis „Neptūnas“.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 13, Edgaras Ulanovas 12 (3/3 tritaškių), Kevarriusas Hayesas 11 (4/4 dvitaškių), Isaiah Tayloras (6 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis (3/3 tritaškių) po 9, Laurynas Birutis 8, Lukas Lekavičius 7 (8 atk. kam.).

„Šiauliai“: Kyle’as Mangasas 11 (3/8 tritaškių), Eimantas Stankevičius 9 (3/6 tritaškių), Paulius Danusevičius 9 (3/5 tritaškių, 5 atk. kam.), Radoslavas Pekovičius ir Arminas Urbutis po 8.