Katastrofiško pataikymo rungtynėse bilietą į finalo ketvertą išplėšė „Olympiacos“

Barca - Olympiacos (Scanpix nuotr.)

Georgioso Bartzoko vadovaujama Pirėjo „Olympiacos“ komanda trečią sezoną iš eilės pateko į Eurolygos finalo ketvertą.

Trečiadienio vakarą paskutinėse Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse graikai 63:59 nugalėjo „Barcelona“ krepšininkus ir seriją iki trijų pergalių laimėjo 3-2.

Šioje serijoje graikai atsilikinėjo 1-2, tačiau pajėgė laimėti dvejas paskutines rungtynes.

Iki trečiadienio namų komandos buvo laimėjusios visus 19 lemiamų Eurolygos atkrintamųjų rungtynių, tačiau pirmieji šią seriją galiausiai nutraukė Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai, o vėliau tai padarė ir Bartzoko komanda.

Eurolygos finalo ketverte „Olympiacos“ žais trečią sezoną iš eilės. Pernai Bartzoko auklėtiniai finale dramatiškai nusileido Madrido „Real“ klubui.

Būtent su karališkuoju klubu „Olympiacos“ šiemet susitiks pusfinalyje. Finalo ketvertas Berlyne prasidės gegužės 24 ir baigsis 26 d.

Tuo metu katalonai šio etapo nepasiekė pirmą kartą per pastaruosius ketverius metus. Vadovaujant Šarūnui Jasikevičiui, „Barcelona“ tarp keturių stipriausių žemyno komandų pateko visus tris kartus.

Prabėgus pirmosioms trims ketvirto kėlinio minutėms „Barca“ pirmavo 47:42, tačiau tuomet „Olympiacos“ pagaliau atsirišo krepšiai ir komanda spurtavo 15:2.

Rekordinį pranašumą (57:49) įgiję graikai jo per dvi minutes neiššvaistė ir šventė pergalę.

Nugalėtojus į pergalę tempė Nikola Milutinovas, per 25 minutes surinkęs 10 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus bei 26 naudingumo balus.

Ketvirtajame kėlinyje svečius patempęs Shaquille’as McKissicas finišavo su 12 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje.

Už jį šiame mače rezultatyvesnis buvo tik „Barcelona“ gynėjas Nicolas Laprovittola – 17 taškų, 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 18 naudingumo balų.

Abi komandos šiose rungtynėse išmetė 49 tritaškius ir pataikė tik 10. „Barca“ iš 26 tolimų metimų pataikė vos 4 (15 proc.), „Olympiacos“ – iš 23 6 (26 proc.).

To pasekoje po pirmų dviejų kėlinių katalonai pirmavo vos 27:25.