Kas „Žalgirio“ gretose pasinaudojo šansu pasikelti vertę?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Mathiasas Oyewusis ir Edvinas Gertmonas. Osportas.lt fotomontažas

Žaidimas Europos lygų atrankoje yra ne tik šansas Lietuvos klubams užsidirbti ženklias sumas biudžete, bet ir geriausia galimybė futbolininkams pasikelti savo vertę.

Vilniaus „Žalgiris“ baigė savo pasirodymą Čempionų lygos atrankoje. Kas iš žaidėjų per ketverias rungtynes sugebėjo pasinaudoti galimybe ir pasikėlė savo vertę?  

Futbolo treneris Žydrūnas Grudzinskas ir apžvalgininkai Ervinas Kvitkauskas su Tautvydu Vencevičiumi vienbalsiai sutaria, kad tai – Mathiasas Oyewusi ir Edvinas Gertmonas.

Tačiau „Žalgirio“ puolėjas per tas ketverias rungtynes galėjo savo vertę pasikelti ir ženkliai labiau, jeigu tik būtų išnaudojęs turėtas puikias progas įmušti tiek „Struga“, tiek „Galatasaray“ komandoms.

„Faktas, kad Oyewusi parodė save, pats susikūrė daug progų, bet dar reikia padirbėti su užbaigimu, – futbolininko pasirodymą analizavo Kvitkauskas. – Kai turi tokį elitinį greitį, kad išsiskiri ne tik A lygoje, bet ir prieš Europos milžinus, ši savybė tave iš kitų išskiria jau visai kitokiame lygyje. Jeigu būtų išnaudojęs progas, būtų dar labiau pasikėlęs, bet dabar vis tiek parodė save. Ir tas pats Gertmonas. Man jis dabar atrodo netgi geriau nei tas pats Muslera.“

Futbolo treneris Žydrūnas Grudzinskas tiki, kad ir likę Europos atrankos turnyrų susitikimai gali ženkliai pakeisti žaidėjo vertę.

„Prisiminkime tą patį Teremą Moffi. Irgi pas mus bėgo, nemušė, o dabar ir bėga, ir muša. Kai pradedi mušti, pagauni tą „cinkelį“. Aukščiausiame lygyje reikia turėti tam tikrą išskirtinumą, vienokias ar kitokias savybes. Oyewusi turi greitį. Ir su savo tokia fizine savybe jis pranoksta n kartų daugiau uždirbančius gynėjus, – žaidėjo unikalumą komentavo Grudzinskas.

KOMENTARAS APIE OYEWUSI

Turint tokias progas, kad pradžioje realizacijos procentas ir bus mažesnis, atėjus į kitas treniravimo sąlygas, atėjus į kitą klubą, kur, sakykim, visais aspektais viskas yra solidžiau, brandžiau ir tu dar turi partnerius kito lygio, galbūt tau nereikės juodo darbo atidirbinėti gynyboje, gal turėsi dar daugiau jėgų bėgti, pranašumą savo įrodinėti, tada ateina žaidėjo branda, ir kaip pavyzdys Oyewusi susitvarko su psichologiniais dalykais užbaigime, susiformavęs geresnis įgūdis leis jam geriau realizuoti progas.

Jis turi greitį, turi tą savybę, kuri yra labai svarbi futbole. Ir manau, kad, kaip minėjo Ervinas, po šių nesėkmingų rungtynių dar yra ketverios. Ten suspindėjus, manau, kad šitas sezonas jam tikrai būtų paskutinis „Žalgirio“ komandoje.“

Atvykęs į Vilniaus „Žalgirį“ Oyewusi pagal Transfermarkt apskritai neturėjo vertės rinkoje, tačiau žaidimas Lietuvos čempionų gretose žaidėjui padėjo atsidurti ryškesniame futbolo žemėlapyje.

Transfermarkt duomenimis, šios dienos žaidėjo vertė siekia 350 tūkstančių eurų, tačiau tai tik futbolo tinklapio skaičius, kuris nebūtinai atitinka realybę. „Žalgirio“ vadovė Vilma Venslovaitienė dar prieš sezoną leido suprasti, kad už puolėją turėjo galimybę gauti 600 tūkstančių eurų išpirką.

„Sutinku, kad neįmušė, nerealizavo tų puikių progų, bet jam tik 24 metai. Netgi Paulius Golubickas nuvažiavęs į Goricą, tikrai ne pas grandus, gavo sau skirtą asmeninį trenerį, kuris padėjo treniruotis smūgiuoti kamuolį. Tiesiog smūgiuoti. Paimk Oyewusi dešinę koją, sugipsuok, ir su kaire mokyk smūgiuoti.“ – juokaudamas žaidėjo silpnosios vietos tobulinimą akcentavo Vencevičius.

Gertmonas kaip vartininkas dar pakankamai jaunas (27 metai). Prieš šį sezoną jis turėjo Izraelio klubo pasiūlymą, bet, manau, gerai kad jis liko dar sezonui Lietuvoje. Dar kartą turi progą save parodyti Europoje. Galvoju, kad Gertmonui Izraelio lyga nėra lubos. Jeigu „Žalgiris“ patektų į grupes ir Gertmonas išlaikytų tą lygį, lyderio vaidmenį, sulauktų solidžių pasiūlymų. Manau, kad šie du futbolininkai tikrai labiausiai pasikėlė savo vertę.“

Transfemarkt Gertmoną rinkoje vertina 550 tūkstančių eurų.

Daugiau apie Vilniaus „Žalgirio“ žaidimą Čempionų lygoje ir kitas Lietuvos komandas išvysite naujame Įvarčio epizode.

Pasidalinti