Karui nusiteikęs Sulaimonas: „Jei reikia iškęsti skausmą – aš tam pasiruošęs“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Rasheedas Sulaimonas (Patricijos Adamovič/BNS nuotr.)

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ išlygino rezultatą serijoje su „Ryto“ komanda. Komandos šeštadienį susikaus penktajame, lemiamame mače dėl patekimo į „Betsafe-LKL“ finalą.

Nedo Pacevičiaus komandai nepadėjo iki sezono pabaigos iškritęs Garrisonas Brooksas bei ankstesnio sužeidimo padarinius jaučianti Jeffery Tayloras. Kęsdamas skausmus rungtyniavo ir komandos lyderis Rasheedas Sulaimonas.

Amerikietis ant parketo praleido nepilnas 18 minučių ir surinko 6 taškus. Jam būnant ant parketo „vilkai“ pelnė 26-iais taškais daugiau nei varžovai. Puikiai iš toli atakavusi „Wolves“ pergalę šventė rezultatu 97:86.

Po mačo Sulaimonas kalbėjo apie savo kojos būklę ir tikino, kad komanda šeštadienį yra nusiteikusi eiti į karą.

„Nuostabi pergalė, kuri išlaikė mūsų sezoną ir visas viltis gyvas. Darbas nėra baigtas. Šiek tiek šiandien pasidžiaugsime ir ruošimės šeštadieniui. Žaisime priešiškoje aplinkoje, bet esame tam pasiruošę.

Turiu nedidelę raumens traumą, bet man viskas gerai. Mano tėtis sakydavo, kad žaidžiant negali būti jokių pasiteisinimų. Būsiu pasirengęs žaisti šeštadienį. Čia esu dėl komandos. Jei būčiau traumuotas, aš nežaisčiau. Vilkiu komandos marškinėlius ir negali būti jokių pasiteisinimų. Turi atlikti tai, kas iš manęs tikimasi.

Nepatogiai jaučiuosi darydamas staigesnius, sprogstamuosius judesius ir keisdamas kryptį. Pasitikiu mūsų medicinos personalu. Jie pastatys mane ant kojų kaip įmanoma greičiau. Dienos pabaigoje esu čia dėl savo komandos draugų. Nenorėčiau žaisti traumuotas, bet jei reikia iškęsti skausmą – aš tam pasiruošęs.“

– Keliais procentais įvertintum savo būklę?

– Šimtu. Šeštadienį būsiu pasiruošęs šimtu procentų. Toks yra mano nusiteikimas, jokių pasiteisinimų. Net nenoriu, kad apie tai būtų kalbama. Turiu daryti tai, kas iš manęs tikimasi.

– Kiek turi pakoreguoti savo žaidimą?

– Taip, nėra lengva. Norėtųsi veržtis ir rasti komandos draugus, bet raumens trauma kiek keičia situaciją. Turiu puikius draugus, jie šiandien pataikė daug įspūdingų metimų. Praėjusiame mače komandai reikėjo mano taškų. Šiandien buvau labiau pagalbininkas. Ir šeštadienį darysiu tai, ko labiau reikės mano komandai.

– Kaip pakomentuotum Žagaro žaidimą?

– Tai tik pradžia. Jis grįžo po sunkios traumos. Reikia laiko, kad atgautum kojas. Jis meta tuos pačius metimus, tačiau dar nėra įėjęs į ritmą. Su kiekviena treniruote, kiekvienomis rungtynėmis jis darosi vis geresnis ir geresnis. Džiaugiuosi, kad geriausią sezono krepšinį jis žaidžia svarbiausiu metu. Mums jo labai reikės šeštadienį.

– Kaip pakomentuotum tokį komandos pasitikėjimą?

– Buvome susikaupę, nes mūsų nugaros buvo priremtos prie sienos. Viso sezono metu tokiose situacijose mes priimdavom iššūkį. Dabar bus jų reakcija. Penktose rungtynėse gali nutikti bet kas.

– Ką apie komandą sako tokios rungtynės, neturint traumuotų žaidėjų?

– Parodo, kokie puikūs žaidėjų charakteriai yra šioje komandoje. Mes gavome patirties Europos taurėje. Turime psichologiškai stiprius žaidėjus. Nesvarbu, kas traumuotas – kitas žaidėjas imasi iniciatyvos. Mūsų talento užtenka priimt visus iššūkius.

– Kaip tau patinka ši serija, kupina techninių ir nesportinių pražangų?

– Aš mėgstu varžytis, tad mėgaujuosi tuo. Man tai nieko naujo. Daug komandų bandė išmušti mane iš žaidimo. Taip „Rytas“ žaidžia. Jie yra pakilimų ir nuosmukių komanda. Jei tik būsi išsiblaškęs, jie tave įveiks kiekvieną kartą. Turime būti stiprūs psichologiškai, tikėtis, kad teisėjai kontroliuos rungtynes, švilps pražangas. Mūsų darbas eiti, kovoti ir pabandyti laimėti. To sieksime ir šeštadienį.

– Ar momentas dabar yra jūsų rankose, o „Rytą“ slėgs didesnė įtampa?

– Tai tarsi monetos metimas. Ir jie, ir mes turime po 50 procentų. Į finalą pateks ta komanda, kuri to norės labiau. Turime prilygti jų intensyvumui ir energijai.

– Šiandien labiau norėjote jūs?

– Aš taip manau. Jie parodė charakterį, bandydami grįžti į rungtynes. Bet mūsų susikaupimas buvo aukštumoje. Pademonstravome būtent tai, ko reikėjo tokioje situacijoje. Labai didžiuojuosi komanda, bet darbas dar nebaigtas.

– Kas yra svarbiausia lemiamose rungtynėse?

– Turime išlikti kartu. „Rytas“ žais namų rungtynes, tad aplinka bus priešiška. Bus sakoma daug įžeidinėjimų, bet turime likti susikaupę. Mums turi rūpėti tik komandos draugai. Turime remtis ir tikėtis vienas kitu. Šeštadienį mes būsime pasiruošę karui.

– Ar tokios rungtynės yra labiau apie taktiką, ar apie norą?

– Treneriai žaidžia tarsi šachmatų partiją. Pirmose rungtynėse mes turėjome parengę staigmenų ir juos nustebinome. Antrose jei padarė pakeitimų ir nustebino mus. Trečiose vyko mūšis, o dabar mes vėl padarėme pakitimų ir nustebinome juos. Mes turime laikytis trenerių plano. Turime puikų trenerių štabą. Jei įgyvendinsime jų planus, turime puikų šansą.

Pasidalinti