Kartveliška pelenės istorija: Ronaldo supykdę debiutantai – aštuntfinalyje!

Sakartvelo futbolininkai (Scanpix nuotr.)

Pirmą kartą Europos čempionate žaidžiatys Sakartvelo futbolininkai pribloškė Portugalijos futbolininkus ir žengė į Europos čempionato aštuntfinalį.

Trečiadienio vakarą Willy Sagnolo auklėtiniai Gelzenkirchene F grupės favoritus nugalėjo 2:0.

Portugalams šis mačas nieko pernelyg nereiškė, nes Roberto Martinezo aiklėtiniai dar prieš tai buvo užsitikrinę triumfą savo grupėje.

Tuo metu kartvelams istorija buvo visai kitokia – tam, kad galėtų galvoti apie žaidimą atkrintamosiose, Sagnolo komanda privalėjo nugalėti portugalus.

Ir į šią užduotį autsaideriai kibo jau pačioje mačo pradžioje, kai 2-ą minutę kamuolį po varžovų klaidos į varžovų vartus siuntė didžiausia kartvelų žvaigždėj Khvicha Kvaratskhelia.

Antrasis Sakartvelo įvartis vėl krito po nesėkmingo Antonio Silvos epizodo, kurio pasekoje į portugalų vartus skirtas 11 m baudinys, o jį užtikrintai realizavo Georgesas Mikautadze, su trimis įvarčiais tapęs rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Netrukus po praleisto antro įvarčio Martinezas ant atsarginių suolo pasodino 50-ąjį mačą už rinktinę didžiajame turnyre sužaidusį Cristiano Ronaldo, o šis prie suolo nepasibodėjo išreikšti savo nepasitenkinimo.

Pergalę iškovoję kartvelai aštuntfinalyje susitiks su Ispanijos futbolininkais.

Antrą vietą F grupėje užėmė paskutinėmis minutėmis 2:1 čekus nugalėjusi Turkija. Ji aštuntfinalyje susitiks su Austrija. Pirmą vietą užėmusi Portugalija žais prieš Slovėniją.