Karti metų pabaiga: į prarają kritęs „Žalgiris“ patyrė 6 nesėkmę iš eilės

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Maccabi - Žalgiris (BNS Foto nuotr.)

Trečiajame kėlinyje į gilią duobę kritęs Kauno „Žalgiris“ bandė kilti iš pelenų, tačiau pralaimėjimų serijos Eurolygoje nutraukti nepajėgė.

Ketvirtadienį 17-ajame Eurolygos ture Kazio Maksvyčio vadovaujama Kauno komanda 70:78 krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ ir Eurolygoje patyrė 6 pralaimėjimą iš eilės.

Dabar „Žalgirį“ nuo įkrintamųjų zonos gali skirti net 5 pergalės.

Nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir per mažiau nei pusantro kėlinio rezultatyviausias rungtynes „Žalgiryje“ sužaidęs Edmondas Sumneris, nei į rikiuotę pirmąsyk nuo 10-ojo turo sugrįžęs Brady Manekas.

Paskutines rungtynes „Žalgiryje“ teoriškai sužaidęs Austinas Hollinsas pasižymėjo 2 taškais nuo baudų metimo linijos ir prametė abu tritaškius.

Odedo Kattasho auklėtiniams tai buvo trečia pergalė per pastarąsias 4 rungtynes ir 10 apskritai.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, po pirmų dviejų minučių pirmavę 6:2. Visgi tuomet „Žalgirio“ areną ant kojų kėlė kauniečių naujokas Edmondas Sumneris, sušveitęs tris tritaškius ir pakartojęs savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje.

Jo vedamas „Žalgiris“ susikūrė nors ir trapią, bet persvarą. Pirmajame kėlinyje į aikštelę pirmą kartą nuo 10-ojo turo išbėgo ir Brady Manekas.

Antrojo kėlinio pradžioje „Maccabi“ išsiveržė į priekį keliais taškais, tačiau tuomet atsibudo starto penkete mačą pradėję Keenanas Evansas ir Laurynas Birutis, atitinkamai pelnę 6 ir 4 taškus. Keliais sėkmingais epizodais pasižymėjo ir Dovydas Giedraitis, tačiau su sirena tritaškį smeigė Lorenzo Brownas, šiek tiek kompensavęs savo penkias klaidas ir Izraelio komandos deficitą nubraukęs iki minimumo – 32:33.

Labiau atitolti „Žalgiriui“ neleido ir kova dėl atšokusių kamuolių, kurią Maksvyčio kariauna pirmoje pusėje pralaimėjo 12:22. Puolime „Maccabi“ atkovojo 7 kamuolius, „Žalgiris“ – vos vieną.

Antros mačo dalies starte žalgiriečiai laikė trapią persvarą, tačiau jiems pirmaujant 38:35 „Maccabi“ surengė triuškinantį spurtą 26:6 ir įgijo 17 taškų pranašumą – 61:44.

Trečio kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje žalgiriečiai spurtavo 9:0, po Edgaro Ulanovo ir Giedraičio tritaškių Maksvyčio žaidėjams pavyko priartėti per 7 taškus, tačiau „Maccabi“ atsakydavo tritaškiais.

Rezultatyviausiai kauniečių gretose žaidęs Evansas pasižymėjo 18 taškų (6/11 dvit., 0/6 trit.), 4 atkovotais kamuoliais ir 2 rezultatyviais perdavimais. Sumneris pridėjo 14 taškų (2/2 dvit., 3/5 trit.). Naudingiausiai žaidė Birutis, kuris surinko 8 taškus (4/5 dvit.), 9 atkovotus kamuolius ir 17 naudingumo balų.

Nedaug nuo jo atsiliko Ulanovas. Komandos kapitonas įmetė 8 taškus, sugriebė 7 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

„Maccabi“ komandoje karjeros rungtynes sužaidė Joshas Nebo. Buvęs žalgirietis suvertė 22 taškus (8/11 dvit., 6/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Tamiras Blattas pelnė 14 taškų ir išdalino 8 rezultatyvius perdavimus. Lorenzo Brownas, Bonzie Colsonas ir Romanas Sorkinas pridėjo po 11 taškų.

Tel Avivo komanda išdalino net 21 rezultatyvų perdavimą kai žalgiriečiai – tik 10. Komandos suklydo po 15 kartų, tačiau svečiai tas klaidas pavertė 25 taškais, o „Žalgirio“ žaidėjai – 12.

Retas pozityvus dalykas Kauno komandos žaidime – 14 taškų greitajame puolime prieš varžovų 6.

Pralaimėjimų seriją žalgiriečiai mėgins nutraukti jau sausio 2 dieną, dar vienose namų rungtynėse su Berlyno ALBA. Sausio 4 d. – rungtynės išvykoje su lygos autsaideriais, Vilerbano ASVEL krepšininkais.