Karšta atomazga: Fosterio paskandintas „Rytas“ pralaimėjo „Žalgiriui“

Teodoro Biliūno/BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ sausakimšoje arenoje, paskutinių atakų dramoje, palaužė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus – 97:94.

Vilniečiai pirmavo 3 taškais likus žaisti pusę minutės, tačiau Keenanas Evansas po prasiveržimo sumažino atsilikimą iki minimalaus, o tada žalgiriečiai atėmė kamuolį iš Marcuso Fosterio ir tas pats Evansas išvedė šeimininkus į priekį.

Fosteris toliau ėmėsi iniciatyvos, tačiau prasižengė puolime. Edgaras Ulanovas sumetė baudos metimus ir „Ryto“ žaidėjams liko 5 sekundės. Kamuolį vėl pasiėmė Fosteris, tačiau užsižaidė ir laiku atlikti metimo nesugebėjo.

Į „Žalgirio“ gretas grįžo Dovydas Giedraitis, bet padėti negalėjo Kevarrius Haysas ir Karolis Lukošiūnas. „Rytas“ rungtynėse vertėsi be Margirio Normanto, RJ Cole’o ir Gyčio Masiulio.

Pirmoje rungtynių pusėje vyravo didelis tempas, komandos sparčiai rinko taškus. Po lygaus pirmo kėlinuko žalgiriečiai buvo priekyje 2 taškais – 28:26. Antrojo kėlinuko viduryje į priekį išsiveržę „Ryto“ krepšininkai didino pranašumą, kuris po Martyno Echodo perimto kamuolio ir dėjimo iš viršaus pasiekė 7 taškus – 41:48. Į tai žalgiriečiai atsakė spurtu 10:0 ir prieš rungtynių pertrauką susigrąžino persvarą – 51:48.

Iki pertraukos komandose išsiskyrė amerikiečiai – Justinas Gorhamas ir Edmondas Sumneris surinko po 12 taškų.

Po pertraukos vėl į priekį išsiveržė sostinės komanda ir po tolimo Arno Veličkos tritaškio paskutinę atakos sekundę su pervara išsaugo iki 8 taškų, o kitoje atakoje ją dviženkle dėjimu pavertė Echodas – 62:72.

Į tai po Andrea Trinchieri pertraukėlės žalgiriečiai atsakė Luko Lekavičiaus tritaškiu ir Tomo Dimšos dėjimu greitoje atakoje per Veličkos rankas. Giedrius Žibėnas suskubo raminti aistras savo minutės pertraukėle. Ketvirtį tritaškiu uždarė Dimša ir sumažino „Ryto“ pranašumą iki 4 – 72:76.

Lemiamo ketviėčio pradžioje Javinas DeLaurier padidino „Ryto“ persavrą iki 6 taškų, tačiau tada pirmuosius savo taškus rungtynėse tritaškiu smeigė Brady Manekas, o Dimša dar kartą greitoje atakoje krovė iš viršaus ir privertė Žibėną imti ankstyvą pertraukėlę.

„Ryto“ krepšininkai 3 minutes nepelnė taškų ir po Lekavičiaus tritaškio jau „Žalgirio“ persvara pasiekė 4 taškus – 84:80. Vilniečiai netruko išlyginti rezultatą, o tada jų atakas vieną po kitos netaikliais tritaškiais baigė Velička. Puolime strigo ir šeimininkai, kol taškų tylą nutraukė taškus su pražanga pelnęs Keenanas Evansas, o kitoje aikštės pusėje taškais iš po krepšio atsakė Fosteris – 91:90.

4 taškus iš eilės pelnęs Lukas Uleckas išvedė svečius į priekį 3 taškais likus žaisti pusę minutės – 91:94.

Rungtynėse buvo pasiektas šio sezono „Betsafe-LKL“ lankomumo rekordas – Nemuno saloje esančioje arenoje apsilankė 13,5 tūkst. sirgalių.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Laurynas Birutis 16, Edmondas Sumneris 13, Keenanas Evansas 12, Rolandas Šmitas 9, Tomas Dimša 7, Dovydas Giedraitis 6.

„Rytas“: Arnas Velička ir Martynas Echodas po 18, Marcusas Fosteris 15, Justinas Gorhamas 12, Gytis Radzevičius ir Javinas DeLaurier po 11, Lukas Uleckas 7.