Karščio bangos Australijoje: kokia būna temperatūra Melburne ir kada stabdomi mačai?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Antradienį „Australian Open“ turnyre mačai prasidėjo vėliau dėl beveik kasmet fiksuojamos karščio bangos. Kviečiame susipažinti, su kokiomis temperatūromis tenka tvarkytis pirmame metų „Didžiojo kirčio“ turnyre ir kada dėl karščio gali būti suspenduoti mačai.

Kadangi pirmasis metų „Didžiojo kirčio“ turnyras kasmet yra organizuojamos australietiškos vasaros viduryje, Melburne žaidžiantys tenisininkai turi kęsti rimtą karštį.

Pavyzdžiui, 2014 metų čempionate net 9 žaidėjai pasitraukė iš pirmojo rato kovų dėl nepakeliamo karščio, siekusio 43,9 laipsnio šilumos. Tais metais ne kartą reikėjo stabdyti mačus, o tai nemenkai sujaukė turnyro tvarkaraštį.

Dėl šios priežasties 2015 metais temperatūros limitas iš 35 laipsnių buvo padidintas iki 40. Tai sukėlė nemažą tenisininkų pasipiktinimą.

Šiemet jau antrąją turnyro dieną „Australian Open“ organizatoriai turėjo imtis ekstremalių priemonių, kai temperatūra pasiekė 4 iš 5 turnyro karščio skalių.

„Australian Open“ karščio lygių ir priemonių skalė:

1 lygis: temperatūros stebėjimas

2 lygis: hidratacijos padidinimas

3 lygis: papildomų vėsinimo priemonių įvedimas

4 lygis: pertraukėlių ilginimas

5 lygis: mačų nutraukimas

Antradienį pasiekus 4 lygį, žaidėjams leista naudotis ilgesnėmis, 10 minučių pertraukomis. Moterims tarp antro ir trečio setų, vyrams – tarp trečio ir ketvirto.

Tokių pertraukų metu žaidėjai gali rinktis likti korte, pasinaudoti dušu ar specialiais šaldymo kambariais.

Netrukus po to „Australian Open“ turnyre antradienį buvo pasiektas ir 5 lygis. Tokiu atveju mačai atviruose kortuose yra nutraukiami pasiekus lyginį geimų skaičių arba pasibaigus pratęsimui.

Įprasta vasario vidurio temperatūra Melburne, pasak „AccuWeahter“, yra 26 laipsniai celsijaus, tačiau karščio bangos yra dažnos.

Pasiekus 5 karščio lygį, nutraukiami ne visi mačai. Trijuose pagrindiniuose „Australian Open“ kortuose yra suskleidžiami stogai. Dažniausiai jie būna naudojami lyjant, tačiau taip pat yra uždaromi ir karščio bangų metu.

„Jeigu žaidimas prasideda užtraukus stogą, jis negali būti atidarytas iki mačo pabaigos“, – pridedama turnyro taisyklėse.

Pasidalinti