Karščiausias taškas Europoje: kur Stambule privalo apsilankyti visi futbolo fanai?

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 2 min skaitymo trukmė
Nevizade (Scanpix nuotr.)

Nepaisant to, jog „Rams Park“ stadionas talpina beveik 53 tūkstančius sirgalių, Stambulo „Galatasaray“ fanai į atsakomąsias rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ bilietus išgraibstė akimirksniu.

Pasak Turkijos žiniasklaidos ir Turkijos „Super“ lygos, vieni aistringiausių futbolo fanų Europoje bilietus išgraibstė per 15-20 sekundžių.

Visgi į „Rams Park“ stadioną pakliūti negalintiems futbolo fanams, tarp jų – ir lietuviams – „TRT Spor“ žurnalistas Tibetas Tore turi ne ką mažiau įspūdingą alternatyvą.

„Aš tai pavadinčiau vienu karščiausių futbolo taškų Europoje. Ta maža gatvelė per kiekvienerias „Galatasaray“ rungtynes virsta kažkuo stebuklingu. Veiksmas ten prasideda maždaug nuo 15 val. ir tęsiasi iki 19-20 val. Dalis fanų tada metro pajuda link stadiono, tačiau jų vietas užima kiti.“

Ta vieta, apie kurią vis dar aistringai pasakoja turkų žurnalistas, yra Nevizade, nedidelė gatvelė šalia turistus traukiančios Taksimo aikštės.

Paklaustas apie tai, ar lietuviai su „Žalgirio“ marškinėliais galėtų ten jaustis ramiai ir saugiai, Tore nusijuokė.

„Mes nesame tokie aršūs kaip serbai. Turkija garsėja savo svetingumu. Mūsų ultros jus maloniai priims, net jeigu ir vilkėsite „Žalgirio“ marškinėlius. Tai kyla iš meilės futbolui, čia jis yra kaip religija. Netgi drįsčiau teigti, kad Stambulas yra pasaulio futbolo bendruomenės bazė. Drąsiai ateikite, ten laukiami visi, kam patinka futbolas“, – kalbėjo žurnalistas.

Visgi, „TRT Spor“ tinklapio atstovas netrukus atskleidė, kad Nevizade gatvėje galbūt ir yra viena taisyklė.

„Galite ateiti su „Žalgirio“ marškinėliais, bet su „Fenerbahče“ – nelabai. Siūlyčiau gal netgi išmokti turkiškų keiksmažodžių ir juos užsiundyti ant šio Stambulo klubo. Didelė tikimybė, kad „Galatasaray“ fanai už tai atsidėkos ir taure alaus ar rakija“, – pabrėžė Tore.

Pasidalinti