Karalius ir jo titulai: Guardiolos trofėjai su „Manchester City“

Pepas Guardiola su „Manchester City“ komanda laimėjo jau dešimtą titulą. Twitter nuotr.

Pepas Guardiola su „Manchester City“ komanda laimėjo jau dešimtą titulą. Šį kraitį miestiečiai šį sezoną dar gali padidinti dviem trofėjais. Tačiau štai tie, kurie jau puikuojasi ispano treniruojamos komandos lentynoje.

Guardiola prisijungė prie Sero Alexo Fergusono. Tik šie du treneriai Anglijos čempionais sugebėjo tapti trejus metus iš eilės.

2016-17 sezonas:

Pirmas sezonas Guardiolai nebuvo sėkmingas ir jo vadovaujama komanda neiškovojo nė vieno titulo. Tačiau vėliau reikalai ėmė sparčiai gerėti.

2017-18 sezonas:

„Manchester City“ 3:0 nugalėjo „Arsenal“ „Carabao Cup“ finale. Tame sezone Guardiolos auklėtiniai žaidė įspūdingai ir Anglijos čempionų titulą iškovojo surinkdami 100 taškų.

2018-19 sezonas:

Futbolo aistruoliai sekė dramatiškas „Manchester City“ ir „Liverpool“ komandų lenktynes dėl titulo. Anglijos čempione tapo „Manchester City“ taškais 98-97 pralenkusi konkurentus.

Tais pačiais metais Guardiolos auklėtiniai laimėjo dar du titulus. „Carabao Cup“ finale po vienuolikos metrų baudinių nugalėjo „Chelsea“, o Anglijos taurės „FA Cup“ finale net 6:0 sutriuškino „Watford“ futbolininkus.

2019-20 sezonas:

„City“ nesugebėjo apginti titulo prieš įspūdingai žaidusią „Liverpool“ komandą. Tai buvo vienintelis sezonas iš paskutinių šešių, kai šiai komandai nepavyko tapti Anglijos čempione.

Tačiau mėlynieji neliko tuščiomis. „Carabao Cup“ finale jie 2:1 nugalėjo „Aston Villa“.

2020-21 sezonas:

Koronaviruso paveiktame sezone „Manchester City“ sėkmingiausiai susitvarkė su iššūkiais. Stipriai prie to prisidėjo gruodžio pradžioje prasidėjusi 15 pergalių iš eilės serija. Ji nutrūko tik kovo mėnesį.

Jie ir vėl laimėjo „Carabao“ taurę, tačiau skaudžiai Čempionų lygos finale nusileido „Chelsea“ komandai.

2021-22 sezonas:

Šį sezoną pradėjusi komanda neslėpė ambicijų laimėti visus tris trofėjus, bet triumfuoti pavyko tik Anglijos čempionate. Tiesa tai irgi padarė labai dramatiškai, paskutinę dieną atsilikdami 0:2 rungtynėse su „Aston Villa“ sugebėjo išplėšti titulą.

Čempionų lygoje „Manchester City“ po dramatiškos kovos nusileido Madrido „Real“. FA taurės finale taip pat teko pripažinti varžovų „Liverpool“ pranašumą.

2022-23 sezonas:

Erlingo Haalando įvarčių rekordų vedamas „Manchester City“ pralenkė „Arsenal“ komandą ir laimėjo penktą iš paskutinių šešių sezonų Anglijos čempionų titulą.

Guardiolos auklėtiniai gali laimėti dar du. Jeigu Čempionų lygos finale nugalės Milano „Inter“ ir FA taurės finale įveiks „Manchester United“.