Kapituliavęs Xavi siuto: „Teisėjas viską sugadino“

Xavi (Scanpix nuotr.)

„Barcelona“ komandos vyriausiasis strategas dėl sezono Europoje pabaigos matė tik vieną kaltininką – teisėją Istvaną Kovacsą.

Antradienį atsakomosiose Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynėse ispano vadovaujama „Barcelona“ 1:4 krito prieš PSG ir stipriausią pasaulio turnyrą paliko pralaimėdama bendru rezultatu 4:6.

Dar po pirmų 12 minučių katalonai buvo įsipatoginę vairuotojo kėdėje, kai po Raphinha įvarčio bendru rezultatu pirmavo 4:2. Visgi įpusėjus pirmajam kėliniui Ronaldo Araujo gauta raudona kortelė pakeitė mačo eigą ir PSG pradėjo rengti galingą sugrįžimą.

„Esame supykę. Raudona kortelė viską sugadino. Rungtyniaudami 11 prieš 11, žaidėme labai organizuotai. Kortelė pakeitė absoliučiai viską. Mano nuomone, Araujo išsiuntimas buvo per griežtas.

Teisėjas buvo labai blogas. Po rungtynių jam pasakiau, kad teisėjavo tragiškai. Jis „nužudė“ šį susitikimą. Nemėgstu kalbėti apie teisėjus, tačiau tai turi būti pasakyta. Nesuprantu.

Po to, kai likome dešimtyje, viskas pasikeitė iš esmės. Galima kiek nori šnekėti apie rungtynes, bet viską lėmė raudona kortelė“, – siuto Xavi.

Antrajame kėlinyje raudoną kortelę prieš save išvydo ir pats Xavi, kai teisėjui nesušvilpus tariamos pražangos prieš Ilkay Gundoganą, strategas galingai spyrė į reklaminį stendą.

„Tai buvo mano klaida. Dėl to pats esu kaltas“, – teigė Xavi.

Pirmą įvartį po Araujo išsiuntimo pelnė buvęs „Barcelona“ puolėjas Ousmane Dembele, antro kėlinio pradžioje bendrą rezultatą lygino visiškai vienas prie baudos aikštelės paliktas Vitinha, o rungtynes dubliu uždarė Kylianas Mbappe.

„Turėjome šansų išlyginti rezultatą, pataikėme į virpstą. Prieš raudoną kortelę galėjome pirmauti 2:0, bet Roberto Lewandowskio smūgis praskriejo virš vartų.

Tiesiog gaila, kad visas mūsų sezono darbas baigėsi dėl vieno teisėjo sprendimo. Raudona kortelė toje vietoje buvo visiškai nebūtina“, – nuogąstavo katalonas.

Tuo metu PSG treneris Luisas Enrique, kartą laimėjęs Čempionų lygą ir už „Barcelona“ vairo, teigė tikintis, kad net ir aikštėje likus Araujo, jo auklėtiniai būtų laimėję.

„Rungtynes pradėjome labai gerai, tačiau tada puikiai sužaidė Lamine’as Yamalis. Viskas vyko kaip ir pirmosiose rungtynėse. Nenusipelnėme jas pralaimėti, kaip ir nenusipelnėme atsilikinėti šiandien.

Tačiau žaidėjų tikėjimas ir valia buvo neįtikėtini. Nuo to laiko dar labiau perėmėme rungtynių kontrolę. Žinoma, raudona kortelė buvo svarbus faktorius, tačiau vis tiek turi žinoti, kaip reikia žaisti tokius mačus, ir nedaryti klaidų.

Nuoširdžiai tikiu, kad net ir be raudonos kortelės būtume laimėję. Žinoma, dabar negaliu to įrodyti“, – kalbėjo Enrique.