Kapitonės įvartis lėmė pirmą moterų rinktinės pergalę EČ atrankoje

Lietuvos moterų futbolo rinktinė (LFF nuotr.)

Danielio Wimmerio vadovaujama Lietuvos moterų futbolo rinktinė pirmąjį Europos čempionato atrankos langą užbaigė pergale.

Antradienio vakarą lietuvės LFF stadione minimaliu skirtumu 1:0 įveikė Kipro futbolininkes.

Pirmasis rungtynių kėlinys dideliu kiekiu progų neišsiskyrė, o abi rinktinės atliko tik po vieną smūgį į vartų plotą. Wimmerio komandos gretose taip pasižymėjo „Milan“ ekipai priklausanti, tačiau neseniai į Šveicariją persikėlusi Rimantė Jonušaitė. Kipro futbolininkės taip pat rimtų grėsmių prie Medos Šeškutės vartų nesukėlė.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė pradėjo demonstruoti kur kas agresyvesnį veidą ir tai atsipirko jau pačiame starte. Po išradingo Liucijos Vaitukaitytės baudos smūgio ir sumaišties Kipro baudos aikštelėje įvartį smeigė Lietuvos rinktinės kapitonė ir geriausia praeito sezono moterų A lygos žaidėja Milda Liužinaitė.

Lietuvaitės vieno įvarčio persvara tenkintis neketino ir aktyviai mėgino ją dvigubinti. Progų turėjo ir Jonušaitė, atlikti dublį kėsinosi ir Liužinaitė, o „Hegelmann“ atstovės Simonos Petravičienės pavojingą smūgį atrėmė Maria Matthaiou.

Nors pelnyti antrojo įvarčio mūsiškėms nepavyko, Kipro futbolininkių puolimas buvo bedantis ir lietuvės šventė pergalę.

Lietuvos rinktinei tai buvo antras mačas Europos čempionato atrankoje ir pirmoji pergalė. Praėjusią savaitę Wimmerio komanda sužaidė lygiosiomis 2:2 su Sakartvelo futbolininkėmis.

Po šios pergalės lietuvės tapo vienvaldėmis antros vietos savininkėmis. Aukščiau jų – tik abi pergales C1 grupėje iškovojusios Baltarusijos futbolininkėmis, su kuriomis mūsiškės dėl karo Ukrainoje žaisti neturėtų.