Kapitoną išgyręs Hayesas: „Galime nukeliauti iki finalo ketverto“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kevarriusas Hayesas (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Mačo herojų išgyręs Kauno „Žalgirio“ gynybos ramstis Kevarriusas Hayesas užtikrintas – komanda gali pakartoti istoriją, kuri nutiko prieš penkerius metus.

2017-18 m. sezonas Eurolygoje vis dar gyvuoja „Žalgirio“ fanų atmintyse kaip vienas sėkmingiausių istorijoje.

Tuomet komanda reguliarųjį sezoną užbaigė šešta, ketvirtfinalyje 3-1 paguldė Pirėjo „Olympiakos“ ir, nepaisant pralaimėjimo pusfinalyje, nudžiugino pergale mažajame finale.

Kuo panašus šis sezonas ir dabartinis? „Žalgirio“ balansas po 20 turų. Kaip ir prieš penkerius metus Kauno ekipa turi 12 pergalių ir 8 pralaimėjimus, o turnyrinėje lentelėje užkopė į penktą vietą.

Naujausia pergalė prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ – 71:66 – Hayesui įrodė, kad „Žalgiris“ gali atsidurti tarp keturių geriausių Eurolygos komandų.

„Taip, žinoma, – paklaustas, ar kauniečiai gali keliauti iki finalo ketverto, atsakė Hayesas. – Jei pažiūrėtume ne vien į šias rungtynes, galime sakyti, jog esame kovotojai. Dėl to ir padarome labai daug aikštelėje. Tai atsiperka. Turėti 12-8 Eurolygoje nėra lengva, bet mes išeiname, kaunamės ir toliau tai darysime. Manau, kad tai yra kiekvienos sėkmingos komandos bruožas. Tokie esame ir mes – sėkmingi.“

„Manau, kad randame ritmą, kada surasti reikiamą žmogų, o jei tai nepavyksta – remtis žaidimu vienas prieš vieną.

Pastaruoju metu gerai dalinamės kamuoliu ir tai leidžia toliau laimėti. Išnaudojome maksimumą iš susikurtų pranašumų, atakuojant išskirtus taikinius“, – apie „Žalgirio“ sėkmingo žaidimo formulę pridėjo Hayesas.

Mačas su Serbijos grandu pareikalavo daug kantrybės ir psichologinės tvirtybės. Visa laimė, jog lemiamais momentais suveikė Kazio Maksvyčio išskirtas planas „Ulanovas“.

Likus 2 minutėms Edgaras Ulanovas baudomis priartino „Žalgirį“ (61:64). Netrukus Tomas Dimša tritaškiu atstatė lygybę (64:64).

„Žalgiriui“ pavyko apsiginti, o dar vieną itin svarbų tritaškį pataikė Ulanovas. „Žalgirio“ kapitonas nesustojo – netrukus įsmeigė ir dar vieną tritaškį (70:64). Vėją pasikinkęs „Žalgiris“ sugebėjo išsaugoti pranašumą ir pasiekti pergalę.

Rungtynių herojumi tapęs Ulanovas per 30 minučių surinko 13 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit., 3/4 baudų), 5 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus ir 17 naudingumo balų.

Hayesas papasakojo apie lemiamas atakas, kurios, pasirodo, turėjo vystytis kiek kitaip nei jas atliko Ulanovas.

„Neįtikėtina. Tik tiek galiu pasakyti – neįtikėtina, – apie Ulanovą kalbėjo Hayesas. – Susitarimas buvo, kad imituočiau užtvarą, bet jis pats norėjo varžovų išsikeitimo.

Jis tai pasakė, darė tai, ką padarė, įmetė tritaškius… tai yra kapitonas – patirtis.“

Nors pirmoje pusėje „Žalgiris“ pirmavo gana užtikrintai, bet daug problemų turėjo po pertraukos. Dar ketvirtojo kėlinio viduryje deficitas siekė 7 taškus (57:64).

Vis tik rungtynės baigėsi dviguba pergale, nes revanšuotasi didesniu pranašumu nei buvo patirtas pralaimėjimas Belgrade (73:77).

Po dviejų mačų su Serbijos ekipa Hayesas teigė, kad fiziškai tai buvo sunkiausios rungtynės.

„Jie yra labai fiziška komanda, buvo sunku įsivažiuoti. Jie išmušinėjo mus iš puolimo, nes pasitikinėjo labai aukštai. Jie kažkiek mus išmušė iš vėžių, bet sugebėjome grįžti, kovojome, atlikome darbą gynyboje ir tai mums davė naudos“, – sakė centras.

Antrajame kėlinyje savo gabumus pademonstravo pirmą kartą Eurolygos namų rungtynes su „Žalgirio“ apranga žaidęs Achille Polonara.

Italas pirmoje pusėje idealiai pataikė (2/2 dvit., 2/2 trit.), išrašė 2 blokus, atkovojo 2 kamuolius ir sukaupė 14 naudingumo balų. Tai leido žalgiriečiams į pertrauką išsinešti 8 taškų pranašumą (38:30).

„Manau, kad jis randa savo vietą čia, jaučiasi vis patogiau, – apie Polonara kalbėjo Hayesas. – Leidžiame visiems atlikti tai, ką jie daro geriausiai, ir žaisti savo krepšinį. Tai jis ir padarė, metė, kada buvo laisvas. Vėliau įgavo pasitikėjimo ir kritome ant jo pečių, davėme jam kamuolį.

Jis gavo progą pasimėgauti „Žalgirio“ šlovės spinduliais. Manau, kad jis pasimėgavo, džiugu, jog metimai įkrito. Tikiuosi, kad jam pavyks sužaisti dar gerų rungtynių.“