Kancius laimėjo paskutinį Dakaro etapą ir pakartojo rekordą

Laisvydas Kancius. Facebook nuotr.

Laisvydas Kancius su 2023 metų Dakaro raliu atsisveikino laimėdamas paskutinį greičio ruožą. Su savo keturračiu lietuvis 136 kilometrų distanciją įveikė per valandą 36 minutes ir 16 sekundžių.

Kancius artimiausią persekiotoją iš Brazilijos pralenkė keturiomis minutėmis. Antras finišavo Marcelo Medeirosas. Trečioje pozicijoje liko amerikietis Pablo Copettis.

Bendroje keturračių įskaitoje čempionu tapo Alexandre’as Giroud. Prancūzijos atstovas su Yamaha 43-imis minutėmis pralenkė antroje vietoje likusį argentinietį Francisco Moreno Floresą. Trečias ir beveik dviem valandomis nuo čempiono atsiliko JAV atstovas Copettis.

Kancius bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą. „Story Racing S.R.O“ komandos atstovas nuo čempiono bendroje įskaitoje atsiliko daugiau nei 19 valandų.

Iš viso Kancius Dakaro greičio ruožuose praleido 76 valandas. Klaipedietis šių metų Dakare laimėjo antrą greičio ruožą, jis buvo nepavejamas ir devintame etape.

Laisvydas Kancius finišavo antrose savo Dakaro ralio lenktynėse iš trijų. Jis yra vienintelis motociklų sporto atstovas iš Lietuvos, kuris pakartojo 2021 metais pasiektą aukščiausią rezultatą keturračių klasėje užimdamas 7-ą vietą.