Kamerūno pasipriešinimą įveikę latviai – per žingsnį nuo išsvajotos olimpiados

Rolandas Šmitas (FIBA nuotr.)

Pasispardžiusio Kamerūno pasipriešinimą įveikusią Luca Banchi Latvijos rinktinę nuo kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes skiria tik viena pergalė.

Šeštadienio vakarą latviai Rygoje vykstančio atrankinio turnyro pusfinalyje po atkaklios kovos Kamerūno krepšininkus nugalėjo 72:59.

Dar po trijų kėlinių komandas skyrė viso labo 3 taškai (53:50), tačiau tuomet latviai per pirmas 6 lemiamo ketvirčio minutes varžovams leido pelnyti tik 2 taškus, patys įmetė 11 ir susikūrė rekordinį 12 taškų pranašumą.

Kamerūniečiai tuomet dar pamėgino surengti spurtą, tačiau prie latvių priartėti labiau nei per 7 taškus nepavyko.

Į finalą patekę latviai dėl olimpinio kelialapio susikaus su Brazilijos krepšininkais, kurie savo pusfinalyje po sunkios pirmos dalies 71:60 nugalėjo Filipinų rinktinę.

Pergalės atveju Latvijos komanda olimpiadoje žaistų pirmą kartą nuo pat 1936 metų. Po nepriklausomybės atgavimo Latvijos rinktinė prestiziškiausiame krepšinio turnyre nedalyvavo nė sykio.

Banchi komandą šeštadienį į pergalę vedė gynėjas Rihardas Lomaszas, surinkęs 20 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Davis Bertanis pridėjo 12 taškų, „Žalgirį“ neseniai palikęs Rolandas Šmitas finišavo su 13 taškų ir 6 atkovotais kamuoliais.

Kamerūno ekipoje rezultatyviausias su 14 taškų ir 5 atkovotais kamuoliais buvo Williamsas Narace’as, kitiems žaidėjams pasiekti dviženklio taškų skaičiaus nepavyko.