Kaip šiltą vilną: „Rytą“ draskę „vilkai“ išplėšė lemiamą mačą

igirdas Žukauskas (Pauliaus Paleckio/BNS nuotr.)

Vilniaus „Wolves Twinsbet“ pasiekė įtikinančią pergalę ketvirtose „Betsafe LKL“ pusfinalio rungtynėse prieš kitą sostinės komandą – „Rytą“.

Nedo Pacevičiaus vadovaujama komanda triuškino „Ryto“ krepšininkus, o galiausiai triumfavo 97:86 ir išlygino serijos rezultatą, kuris dabar yra 2-2.

Lemiamas rungtynes „Twinsbet“ arenoje komandos žais birželio 1 dieną, šeštadienį. Laimėjusi komanda finale susikaus su Kauno „Žalgiriu“. Pralaimėjusių laukia mūšis su „7Bet Lietkabeliu“ dėl trečios vietos.

„Wolves“ rungtynėse vertėsi be Jeffery Tayloro, kuris negali rungtyniauti dėl anksčiau patirto sužeidimo. Pirmajame ketvirtyje ant parketo pasirodęs Rasheedas Sulaimonas netrukus pajuto kojos skausmus ir sėdo ant suolelio.

Pirmoje kėlinuko pusėje sėkmingiau žaidė Giedriaus Žibėno auklėtiniai, kurie buvo atsiplėšę 7 taškais – 7:14. Vis tik 12:0 spurtavę „vilkai“ perėmė iniciatyvą. Kėlinuką metimu iš savo aikštės pusės uždarė Arnas Velička, sušvelnindamas savo komandos atsilikimą iki 1 taško – 24:23.

Antrajame ketvirtyje ant parketo grįžo akivaizdžiai skausmą kentęs Sulaimonas. Amerikietis smeigė taiklų tritaškį, o lyderio vaidmens ėmęsis Tre’shawnas Thurmanas įpusėjus ketvirčiui persvarą padidino iki 11 taškų – 42:31.

Iki kėlinuko pabaigos Pacevičiaus auklėtiniai dar šiek tiek padidino savo pranašumą. Komandos išėjo ilsėtis „vilkams“ pirmaujant 52:38.

Po pertraukos toliau ant parketo dominavo „Wolves“. Po Vaido Kariniausko prasiveržimo jų persvara perkopė 20 taškų ribą – 65:44. Martyno Echodo nesportinę pražangą 5 taškais pavertę „Wolves“ pradėjo triuškinti varžovus – 75:48.

Lemiamą ketvirtį „Rytas“ pradėjo atsilikdami 50:78. Per pirmą kėlinuko trečdalį jie sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 20 taškų – 84:64. „Vilkai“ ilgino atakas, o Žibėno auklėtiniai bandė greitinti tempą, bet komanda daug klydo ir skirtumą sumažinti sugebėjo tik pačioje mačo pabaigoje.

Nugalėtojams Artūras Žagaras surinko 18 taškų ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus. Eigirdas Žukauskas pridėjo 16, Thurmanas – 14, Regimantas Miniotas – 11, o Vaidas Kariniauskas ir Arnas Beručka – po 10 taškų. Christiano Mekowulu sąskaitoje – 8 taškai ir 10 sugriebtų kamuolių.

„Rytui“ Justinas Gorhamas surinko 16, Arnas Velička – 15, Marcusas Fosteris – 13, RJ Cole’as – 11 taškų.

Net 5 „Wolves“ žaidėjai pataikė po 2 ar daugiau tolimų metimų, o viso komanda įmetė 15 tritaškių iš 24 (62,5 proc.). „Ryto“ žaidėjai iš toli pataikė 11 kartų iš 33 (33,3 proc.).