Kai draugai tampa priešais: NBA bendraklubiai, susitiksiantys antrame PČ etape

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Brandonas Ingramas ir Jonas Valančiūnas (FIBA nuotr.)

Penktadienį sulig Italijos ir Serbijos rungtynėmis startuos antrasis pasaulio čempionato etapas. Jame laukia ir kelios akistatos tarp NBA bendraklubių.

Jonas Valančiūnas – Brandonas Ingramas

Naujojo Orleano „Pelicans“ garbę ginantys Valančiūnas ir Ingramas susitiks J grupėje sekmadienį. Tiesa, grupės lemtis gali būti aiški dar iki to mačo, jeigu lietuviams penktadienį pavyks nugalėti graikus.

Komandos draugais Valančiūnas ir Ingramas yra jau du sezonus. „Pelicans“ ekipoje Ingramas žais jau šeštus metus, Valančiūnas – trečius.

Kol kas komandos draugams šis čempionatas klostosi labai skirtingai – jeigu Valančiūnas Lietuvos rinktinėje yra ryškus lyderis, tai Ingramas JAV nacionalinėje komandoje per trejas rungtynes rinko vos 4,6 taško, nors iš viso aikštėje praleisdavo daugiau nei 16 minučių.

Tuo metu Valančiūnas, nors jo +/- rodiklis ir yra -1 sumuojant visas trejas rungtynes, per rungtynes vidutiniškai rinko 13,6 taško ir yra vienas iš vos 4 pirmojo etapo žaidėjų, vidutiniškai sugriebdavęs dviženklį kamuolių skaičių – 10.

Luka Dončičius prieš Dante Exumą ir Joshą Greeną

Slovėnijos ir Australijos fanai nebus vieninteliai, stebėsiantys šių rinktinių kovą. Neabejotina, kad prie jų turėtų prisijungti ir nemažai Dalaso „Mavericks“ gerbėjų.

Dončičius, žinoma, yra neabejotinas pastarosios komandos lyderis, pasaulio čempionate kol kas vidutiniškai renkantis daugiausiai taškų (30), tačiau antrajame etape jau penktadienį jo laukia rimtas iššūkis prieš komandą, kurioje yra du jo bendraklubiai – Joshas Greenas ir Dante Exumas.

Luka Dončičius (FIBA nuotr.)
Luka Dončičius (FIBA nuotr.)

Pirmasis „Mavericks“ komandoje žais jau ketvirtą sezoną, savo ruožtu Exumas į NBA grįš po sėkmingų metų Belgrado „Partizan“ klube.

Franzas ir Moritzas Wagneriai prieš Goga Bitadze

Orlando „Magic“ komandos fanų K grupėje laukia įdomi pirmoji antrojo etapo diena – jos metu brolia Franzas ir Moritzas Wagneris susitiks su būsimu komandos draugu iš PČ debiutuojančio Sakartvelo Goga Bitadze.

Vokietijos broliai „Magic“ gretose žaidžia jau du sezonus, tačiau artėjantį sezoną prie jų prisijungs ir kartvelų aukštaūgis, pastaruosius ketverius metus žaidęs Indianos „Pacers“ komandoje.

Joe Inglesas prieš Goga Bitadze

Paskutinę antrojo etapo dieną K grupėje vėl susidurs su Orlando „Magic“ atstovai – minėtasis Bitadze ir australas Joe Inglesas.

Kaip ir Bitadze, „Magic“ komandoje Inglesas artėjantį sezoną bus naujokas. Praeitą sezoną australas praleido Milvokio „Bucks“ ekipoje, o prieš tai aštuonerius metus atstovavo Jutos „Jazz“ klubui.

Pasidalinti