Ką jie veikia „Žalgiryje“ ir kur dingo čempioniška lyderystė?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Arni Vilhjalmssonas ir Leonardo Vaka. Vilniaus „Žalgiris“ facebook nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ po puikaus praėjusio sezono niekaip neranda čempioniško veido, o kai kurių žaidėjų statistika verčia susimąstyti.

Stipriausia Lietuvos komanda turi gerokai didesnį biudžetą už kitus, tačiau šalies čempionate užima trečią vietą ir lengviau atsikvėpti galėjo tik po praėjusio savaitgalio, kai paskutinėmis sekundėmis po Mathiaso Oyewusio įvarčio palaužė „Panevėžį“.

Oyewusis yra vienas iš vos kelių žaidėjų čempionų gretose, kurie rodo atitinkamą žaidimo lygį, dėl daugelio kitų futbolo specialistams kyla daug klausimų.

Vienas puolėjo įvartis per 1000 žaidimo minučių A lygoje? Pasirodo, tokia statistika gali būti reali kalbant apie Vilniaus „Žalgirio“ puolėją Arni Vilhjalmssoną. Islandas gali pasiekti tokią statistiką, jeigu neatras būdų atrakinti varžovų vartus.

Prieš sezoną Lietuvos čempionų gretas papildė Bolivijos rinktinės saugas Leonardo Vaca, tačiau pastarojo žaidimas futbolo specialistų neįkvepia netgi stebint jį žaidžiant tarp jaunimo.

Futbolo apžvalgininkas Ervinas Kvitkauskas laidoje „Įvartis“ pasidalino keliais savo pastebėjimais.

„Kalbant apie „Žalgirio“ komandą, man labai trūksta lyderystės. Kažkokio ryškaus lyderio nėra. Gorobsovas – tai jis žaidžia, tai jis nežaidžia. Pernai buvo tokie žaidėjai kaip Fabienas Ourega, Renanas Oliveira, kurie labai stipriai išsiskirdavo „Žalgirio“ kontekste.

Kartais būdavo rungtynės sunkios, bet Ourega vienu epizodu perlauždavo jas. Renanas kažkur kamuolį atkovodavo ir savo kaire pykšteldavo, pelnydavo įvartį.

Dėl Oyewusi – nesutikčiau, kad jis kažkoks blankesnis. Jis paskiau tik įėjo tose Europos kovose. Jis toks žaidėjas, kuriam reikia erdvių. Nes kai visi susispaudžia prieš „Žalgirį“ – jam sunkiau. Europoje lengviau, – dar prieš sekmadienio rungtynes su „Panevėžio“ komanda laidoje „Įvartis“ įžvalgomis dalinosi Kvitkauskas.

„Tas pats Oliveris Buffas. Po traumos dar nė karto nežaidė, nors jo vaidmuo pernai buvo tikrai svarbus.

Arni Vilhjalmssonas – 1 įvartis ir 1 rezultatyvus perdavimas per 13 rungtynių. Sužaidus 722 minutes. Mažokai rungtyniaujant „Žalgirio“ puolėjo grandyje, – nuostabos neslėpė Kvitkauskas.

Leonardo Vaka, kalbėjome, kad atvažiuoja Pietų Amerikos rinktinei atstovavęs žaidėjas ir tai jau yra didelis rodiklis.

Tada aš dar nukeliauju į rungtynes „Žalgiris B“ prieš „Riteriai B“ (Optibet 1 lyga). Ir iš tribūnų žiūrėdamas nematau, kad tas žaidėjas išsiskirtų netgi tarp labai jaunų futbolininkų. Aišku, suprantu, atvažiavus iš Pietų Amerikos reikia laiko adaptuotis, bet jau saulė šviečia, oras kaip ir neblogas. Turėtų jau patikti žaisti tą futbolą.“

Osportas.lt žiniomis, su tokiu komandos žaidimo nėra linkusi taikytis ir Vilniaus „Žalgirio“ vadovybė. Jeigu žaidimas negerės, sudėtyje galimos permainos.

Pasidalinti