K. Lukošiūno dilema: ar verta dar „Žalgiriui“ laukti?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
BNS foto

Ketverius metus Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Karolis Lukošiūnas jau artimiausiu metu gali atsidurti pasirinkimo kryžkelėje.

Šį LKL sezoną 6,8 taško ir 5,3 naudingumo balo vidurkiais pradėjęs snaiperis kol kas tik šiose pirmenybėse ir gali duoti kokybiškų minučių.

Eurolygoje kol kas K. Lukošiūnas atsiskleisti nesugebėjo, išskyrus kelerias rungtynes praėjusį sezoną. Vienos iš jų baigėsi net 5 iš 13 tritaškių į Stambulo „Fenerbahče“ krepšį.

Vis tik krepšininkui jau 25-eri, o ir rezultatų norėtųsi solidesnių – taip laidoje „Širdyje žaliai balti“ kalbėjo krepšinio treneris Tomas Purlys.

„Aš asmeniškai nesu tokių žaidėjų šalininkas, kurie yra visiški metikai, kuriems reikia sudaryti sąlygas, kad mestų ir nėra toks užtikrintu procentu metantis kaip Milaknis, – teigė T. Purlys. – Vis tiek Milaknis turėjo daug patirties, yra labai gudrus, nebuvo greitas, bet turėjo neblogą kūną.

Milaknis tapo geresniu žaidėju, kai po „Žalgirio“ ėjo į kitą klubą ir buvo vienas iš komandos lyderių. Tai yra labai svarbu metikui, nes negali užsisėdėti vienoje vietoje. Jei vienus ar dvejus metus tu pasėdi geroje komandoje tu gauni labai daug – treniruočių procesą, galimybę treniruotis ir žaisti prieš aukščiausio lygio priešininkus – bet ateina laikas, kai tau reikia eiti į žemesnį lygį ir įgauti lyderystės.

Ką mes matome iš Lukošiūno, kad jis to negavo. Ketverius metus jis prasėdėjo vienoje vietoje. Aukštesniame lygyje jau ateina kita žaidėjų karta, kuriems neturi sudaryti sąlygų. Jie patys turi būti universalūs, patys susikurtų metimą.

Vien tik laikyti 25-erių metų krepšininką dėl „pataikys arba nepataikys“, sakyčiau, yra visiška rizika.“

K. Lukošiūnas į „Žalgirį“ atvyko 2019 m. Prieš tai jis puikius rezultatus rodė Antano Sireikos vadovaujamuose „Šiauliuose“.

„Aš labai gerai atsimenu pirmąsias jo rungtynes, – K. Lukošiūno patekimą į „Žalgirį“ prisiminė T. Purlys. – Su juo dar nebuvo pasirašytas kontraktas, jis buvo paimtas lyg žaidėjas, kaip Artūras Milaknis „Baskonia“ pasibandymui, kai nebuvo žaidėjo ir imame jį pasitreniruoti.

Per tas rungtynes jis pataikė 6 iš 6 tritaškių. Kai esi jaunas žaidėjas, paimtas iš „Šiaulių“ komandos treniruotėms ir tokia pradžia… Tu mesi vieną tritaškį pas Šarą ir tas jo autoritetas turėtų kelti baimę, o čia įmeta šešis tritaškius. Turbūt buvo manoma, kad jei pirmajame mače Lukošiūnas nejaučia jaudulio, tai galima į šį jaunuolį investuoti. Sakyčiau, kad tai buvo kažkiek pirmųjų rungtynių sindromas.“

Per tris sezonus Eurolygoje K. Lukošiūno tritaškių pataikymo vidurkis yra 34,5 proc. Tiesa, Lietuvos pirmenybėse jis kiekvieną sezoną juos realizuodavo geresniu nei 40 proc. tikslumu.

Vis tik T. Purlys labiau kviečia akis kreipti į jaunesnių žaidėjų rezervą. „Žalgiris“ šią vasarą paklojo nemenkus pinigus už Dovydą Giedraitį, o iš dublerių komandos savojo šanso laukia Liutauras Lelevičius.

 „Palyginkime Lukošiūną su Dovydu Giedraičiu. Jis – ne ką prastesnis metikas, gynyboje yra žymiai geresnis, gali žaisti vienas prieš vieną, gali pats susikurti progą, mesti po varymo“, – sakė T. Purlys.

Daugiau diskusijų apie Kauno „Žalgirio“ komandą išgirsite laidoje „Širdyje žaliai balti“:

Pasidalinti