Juodas Grigonio vakaras Belgrade: paskutinių sekundžių dramą laimėjo „Maccabi“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė

Marius Grigonis sužaidė vienas nesėkmingiausių sezono rungtynių, o jo Atėnų „Panathinaikos“ Belgrade paskutinių sekundžių dramoje krito prieš Tel Avivo „Maccabi“.

Visas rungtynes pirmavę Tel Avivo krepšininkai rungtynių pabaigoje prisileido varžovus, tačiau pasiekė dramatišką pergalę 85:83 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtosios serijos rungtynės poryt vėl bus žaidžiamos Belgrade.

Grigonis savo žaidimu neįtikino komandos stratego ir pasireikšti gavo vos nepilnas 9 minutes – trumpiausiai šiame sezone. Per tą laiką Marius pelnė 2 taškus, sėkmingai pabaigęs komandos greitą ataką. Grigonis prametė visus 3 tritaškius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su -1 naudingumo balu, taip pakartodamas blogiausią sezono pasiekimą.

Eurolyga patenkino žydų komandos prašymą ir šias rungtynes arenoje stebėjo bei garsiai savo komandą palaikė bent tūkstantis „Maccabi“ fanų.

Rungtynes praleido rezultatyviausias Te Avivo komandos žaidėjas Wade’as Baldwinas. Abejojama, ar krepšininkas galės padėti ekipai ir ketvirtose rungtynėse poryt. PAO į Belgradą atvyko be Juancho Hernangomezo.

Pirmos dvi šeimininkų atakos baigėsi sėkmingais Bonzie Colsono epizodais per Marių Grigonį ir Erginas Atamanas 43 sekundes sužaidusį lietuvį pasiuntė ant atsarginių suolo.

Sužaidus 8 minutes Grigonis grįžo ant parketo, pirmoje atakoje prameti tritaškį, o Romanas Sorkinas baudų metimais šeimininkų persvarą pavertė dviženkle – 21:11. Per pirmą ketvirtį nei viena komanda nei karto nepataikė iš toli.

Joshas Nebo grūdo į PAO krepšį grūdo vieną kamuolį po kito ir antro ketvirčio pabaigoje šeimininkų persvara jau buvo pasiekusi 15 taškų. Po tritaškį smeigė Konstantinos Mitoglou ir Kendrickas Nunnas ir komandos išėjo ilsėtis „Maccabi“ pirmaujant 46:37.

Trečiame kėlinuke sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes Atamanas metė į aikštę Grigonį. Šis prametė tritaškį, kitoje atakoje suklydo ir nesužaidęs nei minutės vėl sėdo ant suolo.

Nebo toliau dominavo aikštelėje, o šeimininkai netruko atstatyti 15 taškų pranašumą. Vis tik trečio kėlinuko pabaigoje spurtavę svečiai sėkmingą žaidimą pratęsė ir lemiamo ketvirčio pradžioje bei po Kendricko Nunno baudos metimo skirtumas sumažino iki 6 taškų – 69:63.

Izraelio komanda stabilizavo situaciją ir skirtumas rungtynėse svyravo nuo 8 iki 11 taškų. Likus žaisti 2 minutes sėkmingą Kendricko Nunno pradėtą atkarpą pabaigė Mathias Lessortas ir svečiai priartėjo iki 2 taškų.

Colsonas pelnė 2 taškus, tačiau tritaškiu atsakė užsiliepsnojęs Nunnas – 83:82. „Maccabi“ suklydo, o pražangą išprovokavęs Lessortas išlygino rezultatą.

Lorenzo Brownas prametė tritaškį, tačiau kamuolį puolime atkovojo Tel Avivo krepšininkai. To paties Browno metimas iš po krepšio buvo blokuotas, tačiau teisėjai iš pradžių įskaitė taškus – 85:83. Vis tik po vaizdo peržiūros taškai buvo atšaukti– 83:83 – ir paskirtas ginčo kamuolys, likus žaisti 15 sekundžių.

Ginčą laimėjo Nebo ir lemiama ataka atiteko aikštės šeimininkams. Likus žaisti nepilnas 2 sekundes Lorenzo Brownas išprovokavo Jeriano Granto pražangą ir sumetė abi baudas – 85:83.

Nunno tolimas metimas po Atamano minutės pertraukėlės buvo netaiklus.

Nugalėtojams Nebo surinko 22 taškus (10/13 dvit.), 9 atkovotus kamuolius ir 31 naudingumo balą. Lorenzo Brownas pridėjo 16 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus. Closonas įmetė 13 taškų.

PAO gretose Nunnas surinko 25 taškus, Ioannis Papapetrou pridėjo 17, Lessortas – 14 taškų, 6 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, net 13 išprovokuotų pražangų ir 31 naudingumo balą. Antrosios dvikovos herojus Kostas Sloukas šį kartą nepelnė nei taško.