Juoda naktis Puerto Rike: finalą pralaimėjusi Lietuva – vėl be olimpiados

Edgaras Ulanovas (FIBA nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujamos Lietuvos rinktinės epopėja San Chuane baigėsi juodu įrašu šalies krepšinio istorijoje – finalą pralaimėję mūsiškiai antrą kartą iš eilės praleis vasaros olimpines žaidynes.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį mūsiškiai olimpinės atrankos turnyro finale 68:79 nusileido Puerto Riko krepšininkams.

Puerto Rikas tapo paskutine komanda, užsitikrinusia kelialapį į Paryžių.

Tuo metu Lietuva, tris kartus pasidabinusi olimpine bronza, į prestižiškiausią krepšinio turnyrą nepateko antrą kartą paeiliui.

Prieš tai Lietuva Puerto Riką buvo nugalėjusi visus šešis kartus, įskaitant ir prieš 12 metų vykusio olimpinės atrankos turnyro Venesueloje ketvirtfinalyje.

Puerto Riko krepšininkai olimpinėse žaidynėse žais pirmą kartą nuo 2004 m. Grupių etape Nelsono Colono auklėtiniai susitiks su Serbija, Pietų Sudanu ir JAV.

Lietuviams šeštadienį nepavyko rimčiau sustabdyti nė vieno iš trijų puertorikiečių pagrindinių gynėjų. Jose Alvarado finišavo su 23 taškais, 6 atkovotais ir 2 perimtais kamuoliais. Tremontas Watersas pridėjo 18 taškų, Jordanas Howardas, lemiamame ketvirtyje pataikęs kelis milžiniškos svarbos tritaškius – 12.

Mūsiškių olimpinis kelialapis plaukė sulig tragišku pataikymu iš toli – tikslą pasiekė 6 iš 29 bandymų, kuomet Puerto Rikas šaudė lygiai 50 proc. tikslumu – 12 iš 24.

Užsikūrusios arenos vedami Puerto Riko krepšininkai į priekį nurūko mačo pradžioje, kuomet išsiveržė į priekį 14:6. Per pirmas penkias minutes Lietuvos rinktinės gretose taškus rinko tik Rokas Jokubaitis, pelnęs du dvitaškius su varžovų pražangomis. Visgi tuomet tritaškį pataikė Marius Grigonis, o jo tikslus šūvis užkūrė mūsiškių spurtą 11:0 (17:14). Į antrąjį kėlinį komandos žengė esant lygiam rezultatui – 19:19.

Jį 8:1 pradėję lietuviai susikrovė rekordinę 7 taškų persvarą, tačiau jiems pirmaujant 32:26, Puerto Rikas kėlinį užbaigė atkarpa spurtavo 13:3.

Rungtynės pradėjo lūžti po pertraukos, kai toliašaudę artileriją atidarė Colono komandos pagrindiniai ginklai gynėjai Jose Alvarado, Tremontas Watersas ir Jordanas Howardas.

Ketvirto kėlinio pradžioje Puerto Rikas įgijo jau rekordinę 15 taškų persvarą, o lietuvių gretose kilo panika – bandymai greitai rinkti taškus nepasiteisino, o tritaškiai toliau nekrito nei pagrindiniam Lietuvos rinktinės snaiperiui Grigoniui, nei Mindaugui Kuzminskui, nei kitiems. Priartėti daugiau nei per 9 taškus Maksvyčio komandai taip ir nepavyko.

Lietuvos rinktinėje, kuriai nepavyko rimčiau išnaudoti aiškių pranašumų priekinėje linijoje, rezultatyviausias su 16 taškų, 3 atkovotais kamuoliais ir 3 rezultatyviais perdavimais buvo Jokubaitis. Domantas Sabonis pridėjo 10 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, po 9 taškus – Donatas Motiejūnas, Edgaras Ulanovas (6 atk. kam., 5 perimt. kam. ir 4 rez. perd.) bei Grigonis.