Jokių šansų „Lietkabeliui“: „Žalgiris“ septintą kartą triumfavo KMT, Birutis – MVP

Erikas Ovčarenko/BNS

Kauno „Žalgiris“ pateisino favoritų vardą ir triumfavo „Citadele KMT“ turnyre. Žalgiriečiai nuo pirmų minučių perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą rezultatu 86:70.

„Žalgiris“ iškovojo jau septintą KMT titulą iš 9 galimų, taip pat tai padarė penktus metus iš eilės. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapo kauniečių centras Laurynas Birutis.

Turnyro finalinio etapo šeimininkai pirmoje rungtynių pusėje įspūdingu tempu, o rinko taškus, o antrajame ketvirtyje pranašumas tapo dviženklis. „Lietkabelį“ nuo didesnio atsilikimo gelbėjo sėkmingai provokuotos pražangos – iki rungtynių pertraukos panevėžiečiai metė net 22 baudų metimus.

Antrajo kėlinuko pabaigoje ant parketo pasirodė po daugiau nei pusmečio pertraukos į Lietuvos čempionų gretas grįžęs Karolis Lukošiūnas. Snaiperis viso rungtynėse ant parketo praleido 8 minutes ir pataikė 1 tritaškį iš 2. Po pirmos rungtynių pusės žalgiriečiai jau pirmavo 14 taškų skirtumu – 52:38.

Po pertraukos vyravo lygus žaidimas. „Žalgiriui“ didinti persvaros neleido puolime rinktos pražangos. Į meistriškai paruoštus „Lietkabelio“ spąstus kauniečiai per pusę kėlinuko pateko net 4 kartus. Nei viena komanda nesurengė didesnio spurto ir kauniečių persvara prieš paskutinį rungtynių ketvirtį išliko tokia pati – 70:56.

Žalgiriečiai lemiamą rungtynių atkarpą pradėjo 6:0 ir skirtumas jau pasiekė triuškinamą 20 taškų ribą – 76:56. Nenado Čanako auklėtiniai po trenerio minutės pertraukėlės pristabdė varžovus ir kiek aptirpdė skirtumą, bet nieko panašaus į intrigą sukurti nebesugebėjo. Keli taiklūs panevėžiečių tritaškiai mačo pabaigoje leido sumažinti atsilikimą iki 11.

Tačiau netrukus Gediminas Orelikas prasižengė prieš iš toli metusį Keenaną Evansą, o nesutikęs su nuobauda užsidirbo ir techninę pražangą. „Žalgiris“ užtikrintai supaidė paskutinius finalo epizodus ir pasiekė užtikrintą ir pelnytą pergalę.

Citadele KMT finalo ketverte komandos kovojo dėl solidaus prizinio fondo, kurio vertė – 90 tūkst. eurų. Nugalėtojams atiteks 40 tūkst. eurų, antrai vietai – 25 tūkst. trečiai – 15 tūkst., ketvirtai – 10 tūkst. eurų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 16, Laurynas Birutis (5 atk. kam.), Brady Manekas ir Tomas Dimša – po 12, Lukas Lekavičius 9 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas 8.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 15, Gediminas Orelikas 13 (2/7 trit., 8 rez. perd.), Džordže Gagičius 11, Vytenis Lipkevičius 10 (7 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.