JAV teniso žvaigždynas su 9 pasaulio rakete – apie Sabonį, Gerulaitį ir Daviso taurę Vilniuje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
JAV teniso rinktinė Vilniuje (BNS Foto nuotr.)

Į Lietuvą Daviso taurės mačams atvykusi 9-oji pasaulio raketė Tayloras Fritzas apie akistatą su ukrainiečiais kalbėjo ryžtingai, o JAV rinktinės kapitonas Bobas Bryanas buvo prabilo apie Lietuvos sporto žvaigždes ir aiktelėjo išgirdęs Arvydo Sabonio pavardę.

Vilniuje amerikiečiai nusileido su Lietuvoje neregėtu teniso žvaigždžių desantu: Tayloru Fritzu (ATP-9), Christopheriu Eubanksu (ATP-32), Sebastianu Korda (ATP-33), Austinu Krajiceku (dvejetų ATP-3) ir Rajeevu Ramu (dvejetų ATP-5).

„Niekad nebuvau Vilniuje, bet labai nustebino toks priėmimas ir tokia arena. Net Floridoje neturime 24 val. dirbančių teniso kortų (juokiasi). Jaučiame, kad mumis čia rūpinasi, turėjome gerą treniruočių savaitę. Mums Daviso taurės savaitgalis prasidės neįprastai anksti, tačiau esame tam pasiruošę“, – teigė JAV rinktinės kapitonas ir legendinis dvejetų žaidėjas Bobas Bryanas.

Dėl išlikimo Pasaulio grupėje JAV susitiks su Ukrainos tenisininkais, kurie dėl Rusijos vykdomo karo, kaip ir prieš tai moterų rinktinė, vietą namų mačams rado Lietuvos sostinėje.

„Iki burtų apie juos žinojome nedaug, tačiau peržiūrėjau begalę įrašų ir galiu drąsiai sakyti, kad abu jų vienetų žaidėjai yra tikrai stiprūs, – varžovus vertino Bryanas. – Jie yra universalūs tenisininkai su mažai skylių savo žaidime. Privalome juos gerbti ir parodyti geriausią savo veidą, jeigu norime keliauti toliau.“

Didžiausia rinktinės žvaigždė Tayloras Fritzas, ATP reitinge užimantis 9-ą poziciją, į Vilnių atvyko tiesiai iš „Australian Open“ turnyro, kurio ketvirtfinalyje nusileido tik pačiai pirmajai pasaulio raketei Novakui Džokovičiui.

Šią savaitę Fritzas turėtų tapti aukščiausią reitingą turinčiu tenisininku, žengusiu į Lietuvos teniso kortus.

„Jaučiuosi gerai. Manau, kad visada yra lengviau žaisti po sėkmingų rezultatų. Pasitikiu savimi, nors ir tenka priprasti prie skirtingų sąlygų ir kortų nei buvo Australijoje. Bet su nekantrumu laukiu būsimų mačų ir tikiuosi laimėti.

Tai ne „Didžiojo kirčio“ turnyras, tačiau motyvacijos netrūksta, nes nuo mano pasirodymo priklauso ir komandos rezultatai. Tikiuosi padaryti savo darbą.

Ketvirtfinalyje prieš Džokovičių jaučiausi gerai, manau, kad teniso atžvilgiu nedaug kuo nusileidau. Pirmas pustrečios valandos vyko apylygė kova, tačiau per tą laiką praėjo tik du setai. Nuo tos akimirkos mano lygis pradėjo kristi. Akivaizdu, kad turiu gerinti savo fizinę kondiciją ir stiprėti. Tačiau šios korekcijos yra pasiekiamos, smagu, kad teniso atžvilgiu esu tame lygyje. Dabar reikia pasiekti, kad tokį patį lygį galėčiau demonstruoti ir ilgiau nei dvi ar pustrečios valandos“, – kalbėjo Fritzas.

Vilniuje JAV rinktinėje debiutuos Christopheris Eubanksas. Didžiąją karjeros dalį aplink pirmą šimtuką besisukęs 27-erių tenisininkas pernai atliko įspūdingą šuolį, kai Vimbldone nukako iki ketvirtfinalio ir pakilo į rekordinę 29-ą vietą pasaulyje. Šiuo metu reitinge jis yra 32-as.

„Man tai yra labai svarbu. Žengimas tokių legendų kaip Mike‘o ir Bobo Bryanų, Johno McEnroe ir kitų pramintais takais sukelia milžinišką pasididžiavimo jausmą. Augau stebėdamas tuos vyrukus. Tikiuosi, kad tas debiutas neprisvils ir laimėsime“, – kalbėjo Eubanksas.

Dabartinis JAV rinktinės kapitonas nuo jauno amžiaus buvo per prievartą suporuotas į komandą su broliu Mike‘u, nes vienetų žaidimas tarp dvynių dažnai virsdavo į konfliktus. Sprendimas pasiteisino ir broliai kartu laimėjo 16 „Didžiojo kirčio“ turnyrų.

Nors visą karjerą žaidė išskirtinai dvejetus, Bryanas teigė gerai žinantis Ričardą Berankį. Visgi paklaustas apie kitas Lietuvos sporto žvaigždes kapitonas turėjo pasukti galvą, kol spaudos konferencijoje nenuaidėjo visą JAV rinktinę atsilošti privertusi Sabonio pavardė.

„Su Berankiu esame gerai pažįstami, Lietuvos tenisą jis aukština jau daugelį metų. Vienas iš mūsų vyrukų kaip tik su juo šiandien treniruosis. Ištraukę Ukrainą nežinojome, kur turėsime žaisti. Mums kelionė nebuvo lengva, nes žaidėjai atskrido iš Australijos, kai kurie – iš Dalaso. Tačiau tai, kaip svetingai buvome sutikti, viską šiek tiek palengvino.

Klausdami apie kitus Lietuvos sportininkus norite, kad pasirodyčiau blogai (juokiasi). Žinau Vitą Gerulaitį, smagu arenoje matyti tiek jo nuotraukų. Pametėkite dar kokią pavardę, kad galėčiau pastudijuoti (juokiasi). Sabonis? Taip! Žinau, kad jis žaidė Portlande. Dievinu jį. Esu didelis fanas (juokiasi)“, – kalbėjo Bryanas.

Pasidalinti