Jausminga Tavareso kalba pravirkdė „Real“ trenerį: „Turėtumėte jo atsiprašyti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Walteris Tavaresas ir Chusas Mateo (Stopkadras)

Madrido „Real“ centras ir Eurolygos finalo ketverto MVP Walteris Tavaresas beveik visą savo įžanginę kalbą po triumfo prieš Pirėjo „Olympiacos“ skyrė savo treneriui Chusui Mateo.

Sekmadienį vykusiame Eurolygos finale „Real“ 79:78 pranoko Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus ir tapo čempione.

Tavaresui tai buvo antras Eurolygos titulas karjeroje po triumfo 2018 metais. Rėždamas nugalėtojo kalbą centras apipylė savo strategą Mateo palaikymu ir pagyrimais.

„Vienintelis dalykas, kurį tikrai noriu pasakyti, tai pasveikinti šalia manęs esantį žmogų, – teigė Tavaresas. – Manau, kad jis kentėjo daugiau nei mes bandydamas susitvarkyti su visais reikalais užkulisiuose ir tuo pačiu mėgindamas mus paversti komanda. Manau, kad visi laurai turėtų atitekti jam.

Kiekvienam žaidėjui ir treneriui pirmieji metai šiame klube gali būti labai sunkūs. Madride būti vyriausiuoju strategu yra beprotiškai sunku. Turiu jį pasveikinti. Manau, kad esame čia tik dėl jo. Esame čia, nes jis tikėjo mumis. Nes daugelis žmonių šalia mūsų netikėjo nei juo, nei mumis.“

Mateo vyr. treneriu „Real“ klube tapo praeitą liepą, kuomet dėl sveikatos problemų iš posto pasitraukė Pablo Laso. Jo asistentu Mateo dirbo nuo 2014 metų.

„Jis turi labai daug pasitikėjimo savimi ir tuo, ką gali padėti ant stalo. Jis nusipelnė šito titulo“, – teigė Tavaresas.

Dar net nesibaigus reguliariajam sezonui žiniasklaidoje pylėsi gandai apie tai, jog „Real“ tariasi su dabartiniu Bolonijos „Virtus“ strategu Sergio Scariolo. Visai neseniai skelbta ir tai, jog klubo vadovybė su specialistu jau spėjo ir susitikti. Tai vyko dar nesibaigus serija su Belgrado „Partizan“.

„Manau, kad jūs turėtumėte jo atsiprašyti, nes jam skyrėte labai daug kritikos ir nepasitikėjimo. Visi tik ir mini kitas pavardes, o apie jį nieko gero pasakyta nebuvo. Jis yra šios komandos vadovas, todėl minėdami „Real“ visada turite minėti ir jį. Jam turėtų būti priskirti visi nuopelnai, nes be jo mūsų čia nebūtų“, – kalbėjo centras.

Po šių žodžių Mateo susigraudino ir dėkodamas palietė savo žaidėjo ranką.

„Jis buvo vienintelis, kuris mumis tikėjo nuo rugpjūčio iki dabar. Jis šio titulo nusipelno labiau už kitus. Jis – vienas geriausių mano sutiktų žmonių. Turėtumėte gerbti jį. Madride laimėti labai sunku. Turime labai daug alfa žaidėjų komandoje ir visus juos reikia sukontroliuoti. Mūsų treneris nusipelno visko“, – kalbą baigė Tavaresas.

Pasidalinti