Jasikevičius atvedė „Fenerbahče“ į titulą Turkijoje: „Dabar laikas švęsti“

Fenerbahce Beko X nuotr.

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ triumfavo ketvirtose Turkijos pirmenybių finalo serijos rungtynėse ir iškovojo lygos čempionų titulą.

„Fenerbahče“ ketvirtose finalo serijos rungtynėse po pratęsimo 80:72 palaužė „Anadolu Efes“ krepšininkus. Po keturių kėlinukų rezultatas buvo 64:64.

Tai vienuoliktas Stambulo komandos triumfas pirmenybėse. Šarūno Jasikevičiaus trenerio karjeroje tai aštuntas titulas nacionalinėse pirmenybėse. Lietuvoje su Kauno „Žalgiriu“ Šaras triumfavo 5 kartus, su Barselonos komanda – 2 kartus. Nuo 2016 metų Jasikevičius aukso neiškovojo tik kartą – 2022 metais.

Rungtynes „Fenerbahče“ pradėjo pabėgdama 32:12, tačiau svečiai sugebėjo grįžti į rungtynes. Viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Lemiamą serijos mačą išplėšti galėjo Dogušas Ozdemiroglu, bet jo metimą blokavo Georgios Papagiannis.

Papildomo laiko metu Nigelis Hayesas-Davisas surinko 8 taškus, o jo komanda spurtavo 10:2 ir varžovų nebeprisileido. Hayesą Jasikevičius po mačo palygino su Kobe Bryantu.

„Tokios situacijos sukuria herojus. Papagiannio blokas mums išplėšė pratęsimą. Nigelis turėjo Kebe Bryanto lygio pasirodymą. Aš netreniravau labai gerai iki tol. Negalėjau rasti Nigelio. Nesugebėjau jo įvesti į rungtynes prieš tai, Dėl to šiek tiek ant savęs pykstu. Bet dabar yra laikas būti laimingu ir švęsti.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tarikas Biberovičius – 19 taškų (7 atk. kam.). Hayesas-Davisas pridėjo 16, Scottas Wilbekinas – 12, Dyshawnas Pierre’as – 10, Papagiannis – 8 taškus ir 9 sugriebtus kamuolius, o Nicko Calatheso sąskaitoje – po 5 taškus ir atkovotus kamuolius bei 10 rezultatyvių perdavimų.

„Anadolu Efes“ Elijah Bryantas įmetė 20 (6atk. kam., 4 rez. perd.), Shane’as Larkinas ir Rodrigue’as Beaubois – po 11, o Derekas Willisas – 10 taškų.