Jasikevičiaus debiute „Fenerbahče“ nugalėjo Jameso vedamą „Monaco“

Šarūnas Jasikevičius. Euroleague.com nuotr.

Šarūnas Jasikevičius pirmose rungtynėse už Stambulo „Fenerbahče“ vyriausiojo trenerio vairo nežadėjo didelių permainų, tačiau lietuvio pakeitimų pakako komandos solidžiam pasirodymui prieš „Monaco“ krepšininkus ir pergalei 86:74.

„Tikrai noriu padėkoti fanams. Svarbi pergalė prieš labai gerą varžovą. Perėmiau komandą, kurioje didelį darbą padarė Dimitris. Žaidėme su didele energija. Pataikėme svarbius metimus. Iš esmės tikrai buvo puikus vaikinų pasirodymas.“ – po pergalės kalbėjo Jasikevičius.

Jasikevičius rungtynes pradėjo su trimis pažįstamais žaidėjais, kuriuos treniravo ir „Barcelona“ klube – Nicko Calathesu, Nigelu Hayesu-Davisu ir Sertaču Šanli.

Aikštės šeimininkai nuo ketvirtos rungtynių minutės įgijo persvarą ir pirmavo visų rungtynių metu.

„Fenerbahče“ antro ketvirčio pabaigoje turėjo dešimties taškų pranašumą 42:32, tačiau aikštės šeimininkams pertraukos pasiekti turint solidžią persvarą neleido Mike‘as Jamesas. Jis pelnė 11 iš paskutinių komandos 15 taškų ir sumažino Monako atsilikimą iki vieno taško – 45:46.

Trečiame ketvirtyje, kantriai, tačiau „Fenerbahče“ komanda ir vėl sugebėjo susikrauti 11 taškų persvarą. Svečių bandymai paskutiniame ketvirtyje išlyginti žaidimą buvo bevaisiai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Hayesas-Davisas. Jo sąskaitoje 23 taškai ir 25 naudingumo balai. 13 prie pergalės pridėjo Scottie Wilbekinas.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Mike‘as Jamesas. Jis pelnė 24 taškus ir surinko 25 naudingumo balus. Elie Okobo pelnė 14.

Donatas Motiejūnas buvo trečias pagal rezultatyvumą su 8 taškais per 24 žaidimo minutes ir surinko 8 naudingumo balus. Lietuvis tris kartus atakavo nuo trijų taškų zonos, tačiau visi metimai skriejo pro šalį.

Stambulo komanda galingai žaidė po krepšiniais ir kovą dėl kamuolių laimėjo 47-28. Net dešimt kamuolių nusiėmė „Fenerbahče“ gynėjas Calthesas.

„Kaip ir minėjau, tai energija ir nusiteikimas. Šie dalykai tai ir nulemia. Mes tikrai turime didelių žaidėjų ir tai turi būti mūsų stiprybė. Iki šiol neturėjome labai gerų skaičių, bet pažiūrėsim. Leidome jiems įmesti tik penkis tritaškius ir Mike‘as pataikė kelis labai sunkius. Tikrai esu labai laimingas.“ – svarbiausius pergalės faktorius komentavo Jasikevičius.

„Fenerbacče“ iškovojo 7 pergalę per 14 turų. Kitą savaitę Turkijos klubas namie priims Kauno „Žalgirį“.