Jankauskas apie pergalę ir puikų įvartį: „Himnas meistriškumui“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Edgaras Jankauskas. Lietuvos futbolas facebook nuotr.

Edgaras Jankauskas puikiai žino kas vadinama aukščiausia klase futbole. Dabar Lietuvos futbolo rinktinės treneris džiaugėsi, kad jo auklėtiniai jau trečiose rungtynėse iš eilės nepraleido nė vieno įvarčio, iškovojo trečią pergalę iš eilės ir pelnė aukščiausios klasės įvartį.

Lietuvos rinktinės Baltijos taurės pusfinalyje 2:0 nugalėjo Latvijos rinktinę. Abu įvarčiai buvo pelnyti antroje rungtynių dalyje. Po Pauliaus Golubicko perdavimo įvarčiu galva pasižymėjo Armandas Kučys. Pergalę įtvirtino nuostabus Artūro Dolžnikovo įvartis po tobulo individualaus reido.

„Latvijos rinktinė žaidė gerai, tai reikia būtinai paminėti. Turėjome sunkumų, buvo apyilgės rungtynės. Pirmą kėlinį abi komandos turėjo po kelias progas pasiekti įvartį. Šiandien buvo lygių priešininkų rungtynės. Laimėjome, nes turėjome geresnę momentų realizaciją.“ – po pergalės kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jankauskas.  

– Kėlinio viduryje sukeitėte vidurio gynėjus. Kokia buvo to nauda?

– Visada korekcijos daromos dėl kažkokių priežasčių. Šiuo atveju visi mūsų vidurio gynėjai yra žaidžiantys dešine koja. Jautėme, kad šiandien Rokui gal šiek tiek sunkiau žaidžiant toje pusėje. Ir pakeitėme. Šie keitimai mūsų komandai nesukelia jokio streso. Jeigu tik kažkas nesigauna visada norime ieškoti kažkokių korekcijų.

– Kiek Armando įvartis antro kėlinio pradžioje nuėmė įtampos?

– Visada įvarčiai nuima įtampą. Duoda pasitikėjimo, puikus įvartis. Paulius ten iškrapštė kamuolį ir padarė top lygio perdavimą. Armandas laimėjo poziciją ir puikiai nukreipė kamuolį į vartus.

– Kaip iš jūsų pusės atrodė Artūro įvartis?

– Nuostabus įvartis. Mane žavi tokie individualaus meistriškumo įvarčiai. Pas mus vis daugiau atsiranda tokių žaidėjų, kurie gali, nori, turi greitį ir tas technines savybes, kas yra labai sunku. Turėjo susigrupuoti, įveikti priešininką ir užbaigti ataką. Kaip sakoma tai – himnas meistriškumui.

@odangau

Lietuvos futbolo rinktinės pergalė prieš Latviją

♬ original sound – O, Dangau!

– Armandui antras įvartis rinktinėje, Artūrui pirmas, atrodo, kad tie žaidėjai vis tvirčiau jaučiasi rinktinėje?

– Čia ir yra mūsų tikslas – jauniems žaidėjams leisti patikėti, kad jie viską turi, kad įvarčiai kristų į vartus. Kad bandytų ir nebijotų klysti, nes tikrai niekam niekas nėra pavykę iš pirmo karto. Tokia mūsų rinktinės atmosfera, filosofija. Reikia bandyti, reikia siekti. Mes tikrai turime ir potencialo, ir meistriškumo. Tokie įvarčiai papuoštų bet kokį čempionatą.

– Armandas sakė, kad išėjus į aikštę jautėsi šiurpuliukai nuo tribūnų palaikymo. Kaip jums tai atrodė?

– Čia būtinai reikia padėkoti Vyčio tribūnai ir visiems žmonėms, kurie šiandien atvyko čia. Jautėmės kaip namie. Buvo nuostabi atmosfera. Didelis ačiū nuo visų vyrų Vyčio tribūnai. Steponas sakė, kad suorganizuos mega palaikymą ir ištesėjo savo žodį. Visiems nuoširdus ačiū.

– Po pirmo įvarčio latviai bandė užgulti lietuvių vartus, ar su ta mintimi ir išleidote Arvydą Novikovą su Artūru Dolžnikovu?

– Taip, latviai pakeitė išsidėstymą, perėjo prie gynybos linijos iš keturių, į aikštę metė antrą puolėją. Turėjome reaguoti į tas korekcijas, juolab, kad kaip žinote daug mūsų žaidėjų yra baigę čempionatus labai seniai. Pavyzdžiui Fedoras.

Žinojome, kad jo energijos atsargos turi limitą, kažkur taip ir planavome. Mane labai džiugina, kad keitimai atlikti labai pagyvino žaidimą. Įeina nauja energija, Georgas juos labai paruošia prieš įeinant į aikštę, šiandien visi šeši žaidėjai, kurie pasirodė aikštėje, davė gerą impulsą. Mūsų energijos lygis nenukrito. Komandinė, nuostabi pergalė.

– Prieš rungtynes ir jūs, ir treneris Marius Babravičius minėjo Latvijos rinktinės pavojingus krašto žaidėjus, bet atrodo, kad šiandien šis žaidimo elementas buvo visiškai eliminuotas.

– Reiškia žaidėjai susitvarkė su savo užduotimis. Įsiklausė, įsižiūrėjo ką mes jiems rodėme. Tai turbūt ir kalba apie jų meistriškumą, kai jie žino kas jų laukia ir tam yra pasiruošę. Jokio nustebinimo faktoriaus šiandien gal ir nebuvo. Mes žinojome, kad ši komanda gerai žaidžia ir reikia pasakyti, kad jie gerai žaidė. Bet mes šiandien sugebėjome eliminuoti ar minimalizuoti jų pavojingus ginklus. Jau trečios rungtynės iš eilės savo vartus išsaugojome švarius. Tai taip pat labai džiuginantis faktas.

– Kitame pusfinalio mače kovos Estijos ir Farerų salų rinktinės. Ką ten labiau prognozuotumėte ir ko labiau norėtumėte?

– Šitie dalykai nuo mūsų nepriklauso. Važiuodami autobusu turėsime galimybę į juos pasižiūrėti. Kuri komanda laimės, su ta ir būsime pasiruošę žaisti finale.

Pasidalinti