Jankauskas – apie Juodkalniją, ryškėjantį rinktinės veidą ir krepšininkų pralaimėjimą serbams

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 7 min skaitymo trukmė
Edgaras Jankauskas (BNS Foto nuotr.)

Jau ketvirtadienį Lietuvos futbolo rinktinė pratęs Europos čempionato atrankos kovas. Rytoj mūsiškiai susitiks su Juodkalnijos futbolininkais, o sekmadienį taip pat Dariaus ir Girėno stadione mūsiškių lauks Serbijos iššūkis.

Kol kas Europos čempionato atrankoje abi komandos yra sužaidusios po trejas rungtynes. Per jas lietuviams pavyko iškovoti tik tašką, Juodkalnijos futbolininkams – 4.

Nepaisant to, ketvirtadienio dvikovą Edgaro Jankausko kariauna pasitinka su tikslu pasivyti varžovus.

„Mes į kiekvienas rungtynes žiūrime kaip į rungtynes, kurias privalome laimėti, – trečiadienio spaudos konferencijoje kalbėjo Jankauskas. – Turime išsikėlę aiškius tikslus, principus ir kiekvienose rungtynėse norime juos gerinti. Kalbant konkrečiai – didesnė kamuolio kontrolė, laimėtų dvikovų procentas. Tai yra galutiniam rezultatui įtakos turintys veiksniai. Žiūrėsime, kaip pavyks tarp rungtynių gerinti tuos išsikeltus tikslus.“

Apie artėjančias kovas ir tikslus jose Lietuvos rinktinės treneris ir „Šiaulių“ atstovas Eligijus Jankauskas papasakojo spaudos konferencijoje:

– Eligijau, ši stovykla buvo viena iš trumpesnių. Kas buvo labiausiai akcentuojama tas tris dienas ruošiantis mačui su Juodkalnija?

– Stovykla tikrai buvo labai trumpa. Manau, kad svarbiausia buvo žaidėjams atsistatyti, nes dauguma jų žaidė šeštadienį ir sekmadienį. Žinoma, analizavome ir rungtynių planą, tai, kaip žaidžia Juodkalnija.

– Ar kažkuriam iš Juodkalnijos žaidėjų ketinate skirti papildomą dėmesį?

– Labiau akcentavome komandinius dalykus, kaip jie žaidžia, kuriose pusėse mėgsta pulti, kaip ginasi ir t.t.

– Minėjote, jog nemažai žaidėjų dar savaitgalį žaidė rungtynes. Koks jūsų paties fizinis pasiruošimas artėjančioms kovoms?

– Asmeniškai jaučiuosi labai gerai. Rinktinei visada esu pasiruošęs atiduoti visą save. Šioje vietoje negali būti jokių pasiteisinimų, už rinktinę žaidžiame ne kiekvieną dieną.

– Į mačą su Juodkalnija yra parduota jau apie 12 tūkst. bilietų. Kiek jums pačiam yra svarbu toks fanų palaikymas?

– Visų pirma turiu padėkoti visiems planuojantiems atvykti. Jie mums tikrai yra kaip 12 žaidėjas. Galime prisiminti tas pačias pirmas rungtynes su bulgarais. Vien jų palaikymas mums tikrai pridėjo daug jėgų žaisti didžiąją dalį laiko mažumoje. Tai buvo fantastika. Kažko panašaus laukiu ir rytdienos rungtynėse. Dėl atsakomybės – vien šie marškinėliai yra atsakomybė.

– Kalbama, jog rungtynės su Juodkalnija yra kone geriausia galimybė susirinkti 3 taškus šioje grupėje. Ar sutiktumėte su tuo?

– Manyčiau, kad kiekvienos rungtynės yra svarbios ir kažkurių išskirti nereikėtų. Mes kiekvienas rungtynes pasitinkame tikėdamiesi laimėti. Žinoma, rezultatai būna visokie, tačiau papildomo spaudimo sau nekuriame. Eisime ir bandysime nugalėti. Žinome jų silpnąsias puses ir bandysime tai išnaudoti.

– Juodkalnijos rinktinė visose trejose praeitose rungtynėse kamuolį kontroliavo trumpiau už varžovus? Ar jūsų planuose yra pratęsti šią seriją?

– Šiuolaikiniame futbole, net ir pačiame aukščiausiame lygyje, ne visada rezultatas priklauso nuo kamuolio kontrolės. Žinoma, smagiau yra ilgiau kontroliuoti kamuolį ir tą mėginsime daryti. Tikėkimės pratęsti tą seriją, tačiau nenorėčiau akcentuoti šio dalyko. Svarbiausia, kad būtų pergalė.

– Treneri, ką spėjote su komanda nuveikti per tas tris dienas?

– Kaip minėjo Eligijus, labiausiai akcentavome žaidėjų atsistatymą. Reikėjo tam tikros reabilitacijos, nes daugiau nei pusė komandos žaidė dar sekmadienį, kiti žaidėjai keliavo ir susirinko tik pirmadienį vakare.

– Kiek teko girdėti, Fiodoras Černychas į rikiuotę grįžo po traumos, Edvinas Gertmonas turėjo problemų su nugara. Kokia yra jų ir kitų žaidėjų fizinė būklė?

– Kaip visada, yra sumušimų ir mikro traumų, bet Fiodoro būklė džiugina, kadangi ta trauma nebuvo tokia rimta, kaip atrodė iš video fragmentų. Jos pasekmės jaučiasi, bet daktarų personalas daro viską, kad visi žaidėjai rungtynių dieną būtų pasiruošę žaisti?

– Kuo pasižymi Juodkalnijos rinktinė?

– Juodkalnijos rinktinė yra tokia komanda, kuri mažiau kontroliuoja kamuolį, bent jau paskutiniuose keturiuose susitikimuose. Tačiau jie padaro daugiau smūgių į varžovų vartus, todėl tai tikriausiai yra pasirinkta žaidimo strategija, pagal kurią atiduodama iniciatyva varžovams. Tai įvyko ir su Vengrijos, ir su Serbijos rinktinėmis. Jie gali greitai išbėgti į ataką ir sukurti didelį pavojų. Tai yra labai agresyvi komanda gynyboje, galinti sėkmingai užbaigti kontratakas.

– Visų laikų rezultatyviausias Juodkalnijos rinktinės futbolininkas Stefanas Jovetičius neseniai rado naują komandą. Kiek jis yra svarbus šiai rinktinei?

– Tokia figūra yra svarbi, ypač kas liečia pasidalijimą patirtimi, turi didelę svarbą ir įtaką rūbinėje. Turint tokį žaidėją savo gretose yra didelė privilegija. Jis susirado naują klubą ir linkime jam sėkmės. Rinktinėje sėkmės nelinkėsime (juokiasi).

– Stadione vėl bus apie 12 tūkstančių sirgalių. Ką jums reiškia toks palaikymas?

– Tai yra didelė varomoji jėga. Seniai Lietuvos žemėje jaučiau kažką panašaus. Po rungtynių netgi bėgioja šiurpai. Didelis „ačiū“ jiems už tai. Jeigu kažkuriuo momentu mums rytoj trūks stiprybės ar jėgos, manau, kad tribūnos mums jų tikrai suteiks. Mes jiems labai norime atsidėkoti geru žaidimu ir, tikėkimės, pergale.

– Ar sutinkate, kad norint kovoti dėl aukštesnių pozicijų grupėje reikia nugalėti Juodkalniją?

– Mes į kiekvienas rungtynes žiūrime kaip į rungtynes, kurias privalome laimėti. Turime išsikėlę aiškius tikslus, principus ir kiekvienose rungtynėse norime juos gerinti. Kalbant konkrečiai – didesnė kamuolio kontrolė, laimėtų dvikovų procentas. Tai yra galutiniam rezultatui įtakos turintys veiksniai. Žiūrėsime, kaip pavyks tarp rungtynių gerinti tuos išsikeltus tikslus.

– Kalbant apie progresą, ar jį jau pastebite rinktinėje?

– Šis procesas turėtų būti ilgesnis nei ketverios rungtynės, bet viename iš man svarbiausių komponentų – komandos pasitikėjime savimi ir organizacijoje – tikrai augame. Mūsų pradinis tikslas buvo toks, kad net ir neigiamas rezultatas neturėtų didelės neigiamos įtakos žaidėjų nusiteikimui, motyvacijai. Norime susikurti komandinį veidą ir identitetą, kad žiūrovai ar futbolo ekspertai matytų veidą turinčią komandą, nežiūrint į rezultatą. Norisi, kad mūsų vertybės būtų aiškiai matomos. Visas šis procesas, įskaitant atakų didinimą ir jų užbaigimo gerinimą, yra diegiama komandai prieš kiekvienas rungtynes. Video ir statistikos analizės mums padeda suprasti, ar judame teisinga linkme. Šiuo metu mes esame patenkinti, bet žinome, kad tas procesas nėra trumpas.

– Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje nusileido Serbijos krepšininkams. Ar tas pyktis ir noras atsikeršyti kažkiek persidavė ir komandai?

– Mes pasistengsime pakelti nuotaiką tautai ir sau nepriklausomai nuo krepšininkų rezultatų. Žinoma, kad labai sirgome už juos. Manau, kad vyrus tikrai reikia pagirti, jie nuėjo tikrai gražų kelią, įveikė, ko gero, stipriausią planetos ekipą. Suklupome prieš serbus, bet reikia jiems padėkoti už atsidavimą ir kovą.

Pasidalinti