Izraelio spauda „Žalgirį“ vadina dugno komanda: „Prieš tokias tobulo žaidimo nereikia“

Joshas Nebo ir Rolandas Šmitas (zalgiris.lt nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Belgrade patyrė skaudų pralaimėjimą ir gerokai susimažino viltis reguliarųjį Eurolygos sezoną užbaigti tarp dešimties stipriausių ekipų.

Andrea Trinchieri auklėtiniai ketvirtadienį paskutinėmis minutėmis 76:83 krito prieš Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Dar likus minutei iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus – 76:76 -, tačiau tuomet žalgiriečiai pradėjo klysti, o varžovai už tai juos baudė.

„Žalgiriui“ koją kišo ir kova dėl atkovotų kamuolių. Jei Izraelio klubas po varžovų krepšiu nusiėmė 14 kamuolių ir antrais šansais pelnė 15 taškų, tai Kauno komandoje šie rodikliai buvo tragiški – atitinkamai 4 ir 0.

„Žalgirį“ po penktadienio mačų nuo įkrintamųjų jau gali skirti trys pergalės, tuo metu „Maccabi“ pergalė leidžia pasvajoti apie tiesioginį kelialapį į atkrintamąsias.

„Futbolo komandos pralaimėjimo 1:4 prieš „Olympiacos“ šešėlyje, „Maccabi“ Belgrade į mūšį stojo suprasdama, kad privalo laimėti. Katašo komanda sužaidė prastą trečią kėlinį, tačiau atsigavo ir sužaidė solidžias paskutines dešimt minučių. Ši pergalė komandai leido įsitvirtinti aštuntoje vietoje ir pradėti galvoti apie atkrintamąsias.“

„Sport Walla“ Trinchieri komandą po pergalės pavadino dugno komanda, tačiau pažymėjo, jog tai pergalės prasmės nesumažina.

„Maccabi“ buvo arti to, kad visiškai užmirštų tiesioginį kelialapį į atkrintamąsias ir finišuoti tarp šešių geriausių komandų, tačiau puikus spurtas mačo pabaigoje lėmė pergalę prieš „Žalgirį“.

„Žalgiris“ neįtikina savo galimybėmis, tačiau savyje turi labai daug kovingumo. „Maccabi“ turėjo vargo su ALBA, dabar vargo su dar viena dugno komanda, tačiau Tamiras Blattas, Wade’as Baldwinas ir Jamesas Webbas paskutinėmis minutėmis nukalė pergalę.“

„Žalgirį“ nuvertino ir „sport5“, pareiškusi, kad prieš tokias komandas nereikia žaisti geriausio krepšinio. Visgi žurnalistas Shai Hauzmanas atkreipė dėmesį, jog „Maccabi“ trūksta žmogaus, kuris lemiamomis akimirkomis galėtų imtis iniciatyvos.

„Maccabi“ nežaidė gero krepšinio, bet to ir nereikėjo. Tam, kad užsiimtų geras pozicijas turnyrinėje lentelėje, komandai ir nereikės demonstruoti puikaus žaidimo, nereikės būti tobulai nei puolime, nei gynyboje.

Tačiau mums reikia rasti atsakomybės nebijantį žaidėją. Jis mus nuves ten, kur turime būti. Ketvirtadienį tokio Belgrade neturėjome.“