Izraelio spauda pašiepė „Žalgirį“: „Tiek pralaimėjimų Kaune nebuvo per visą sezoną“

Žalgiris - Maccabi (BNS Foto nuotr.)

Kaune pasiektą Tel Avivo „Maccabi“ pergalę prieš „Žalgirį“ Izraelio spauda apdainavo kaip itin svarbią.

Ją Odedo Kattasho auklėtiniai pasiekė po sudėtingos savaitės, kai legionieriai atsisakė vykti į Izraelį šalies pirmenybių rungtynėms su Tel Avivo „Hapoel“.

Už tai „Maccabi“, pasak vietos žiniasklaidos, legionieriams nurėžė dalį atlyginimo, o visa komanda pasiruošti dvikovai su „Žalgiriu“ turėjo vos parą.

Nepaisant nesutarimų klubo viduje ir Kaune negalėjusio žaisti vieno iš lyderių Wade’o Baldwino nebuvimo, „Maccabi“ nuraškė pergalę 78:70.

Ją lėmė galingas spurtas 26:6 trečiajame kėlinyje. Nors ketvirtajame „Žalgiris“ dar mėgino sugrįžti, sumažinti deficito mažiau 6 taškų nepavyko.

„Antroje rungtynių dalyje „Maccabi“ šovė kaip patranka ir susikrovė labai reikšmingą pranašumą pergalei. Ketvirtajame kėlinyje Kattasho komanda atleido pedalą, tačiau sugrįžti ekipai iš Lietuvos vis tiek neleido ir išvykoje iškovojo labai svarbią pergalę.

„Maccabi“ į mačą žengė be Wade’o Baldwino ir po sumaišties tarp komandos užsieniečių, kuriems dėl nenoro vykti į Izraelį buvo apkarpyti atlyginimai.

Tai stipriai paveikė komandą, kuri pirmoje dalyje atrodė šiek tiek aprūdijusi, tačiau antrą rungtynių pusę vis tiek pasitiko turėdama tik taško deficitą.“

Klubą užklupusius nesutarimus akcentavo ir „Sport5“ tinklapis.

„Nepaisant krizės, pirmąjį Eurolygos ratą „Maccabi“ uždarė su tikrai geru pergalių ir pralaimėjimų santykiu. Galima sakyti, kad tai komanda padarė didžiausios krizės per visą savo egzistavimą akivaizdoje.

Pastaraisiais dešimtmečiais komanda buvo susidūrusi su ne vienu rimtu iššūkiu, tačiau visą laiką juos įveikdavo. Tik šis atvejis išskirtinis tuo, jog iš krizės išlipta svetimoje teritorijoje.

„Žalgiris“ vakar buvo vidutiniškas ir gynyboje, ir puolime, nors prieš tai „Barcai“ per pirmus du kėlinius sumetė 51 tašką. Gera„Maccabi“ gynyba atėmė ir pagrindinį žalgiriečių ginklą – tritaškius -, nors „Žalgiris“ yra vienintelė komanda, juos metanti didesniu nei 40 proc. tikslumu.“

„Maccabi“ pirmąjį Eurolygos ratą baigė su 10 pergalių ir 7 pralaimėjimais bei turnyrinėje lentelėje užima tą pačią vietą, kaip ir pernai po 17 turų – 6.

„Odedo Kattasho auklėtiniai po 17 turų yra iškovoję viena pergale daugiau nei pernai. Ir tai „Maccabi“ padarė karo bei krizių su legionieriais akivaizdoje.

Jeigu kas nors nerimavo dėl legionierių atsidavimo komandai, pergalė prieš „Žalgirį“ visas dvejones turėjo nubraukti. Pergalė iškovota vienoje sudėtingiausių Eurolygos arenų, kurioje pernai „Žalgiris“ patyrė tik 5 pralaimėjimus. Po pralaimėjimo prieš „Maccabi“ Kazio Maksvyčio komanda namie jau yra patyrusi 6 pralaimėjimus.“