Įvartis pratęsimo pabaigoje lėmė „Olympiacos“ triumfą Konferencijų lygoje

Ayoubas El Kaabi (Scanpix nuotr.)

UEFA Europos Konferencijų lygos trečiaisiais nugalėtojais tapo Pirėjo „Olympiacos“ futbolininkai.

OPAP arenoje, Atėnuose vykusiame turnyro finale „Olympiacos“ 1:0 po pratęsimo palaužė Florencijos „Fiorentina“ ekipą. Tai pirmasis Pirėjo komandos triumfas europiniame turnyre klubo istorijoje. Iki šiol to nebuvo pavykę pasiekti nei vienai Graikijos komandai.

Konferencijų lygos turnyras gyvuoja trečius metus. Pirmaisiais jo čempionais 2022 metais tapo „Roma“, antraisiais – Londono „West Ham“.

„Olympiacos“ turėjo gausų palaikymą – OPAP areną nuo Pirėjo „Taikos ir Draugystės“ stadiono skiria vos 15 kilometrų.

Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi be įvarčių. Italijos komanda puolime buvo aktyvesnė ir atliko 12 smūgių link priešininkų vartų. Iš jų į vartų plotą skriejo tik 2. „Oly“ smūgiavo vos 3 kartus, tačiau visus – į vartų stačiakampį.

Kai jau atrodė, kad trofėjaus likimą nulems 11 metrų baudiniai, 116 minutę įvartį pelnė Ayoubas El Kaabi. Marokietis gavo Santiago Hezze perdavimą, puikiai užsiblokavo gynėją ir galva iš arti pelnė pergalingą mačo įvartį.

Per likusi laiką Italijos komandos futbolininkai nesukūrė nieko pavojingo.

„Fiorentina“ šiame sezone Italijoje liko aštuntoje vietoje, o „Olympiacos“ Graikijoje liko treti.