Įvarčių vakarėlį su Nyderlandų komanda surengę austrai – D grupės nugalėtojai

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Įvarčių vakarėlį Berlyno „Olimpiniame“ stadione surengusios Austrijos ir Nyderlandų ekipos pabaigė kovas D grupėje. 

Austrijos futbolininkai rungtynėse 3 kartus pirmavo ir galiausiai iškovojo pergalę 3:2.

Kitose grupės rungtynėse prancūzai sužaidė 1:1 su Lenkijos rinktine, tad 6 taškus surinkusi Austrijos komanda grupėje užėmė pirmą vietą. Antri su 5 taškais liko prancūzai, treti – Nyderlandai, surinkę 4 taškus. Visos šios komandos tęs savo pasirodymą turnyro aštuntfinalyje. Paskutiniai liko vienintelį tašką iškovoję Lenkijos futbolininkai. Jiems čempionatas yra baigtas.

Jau šeštą susitikimo minutę nelaimė ištiko Nyderlandų komandos puolėją Donyell’ą Maleną. Savo ekipos gynėjams padėti apsiginti nuo austrų išpuolio grįžęs žaidėjas apmaudžiai pasiuntė kamuolį į savus vartus.

Tai – greičiausiai į savo vartus pelnytas įvartis Europos čempionatų istorijoje.

Austrai pirmajame kėlinyje kamuolį kontroliavo 57 procentus laiko ir atliko 7 smūgius link Nyderlandų komandos vartų. Pastarieji smūgiavo 5 kartus.

Sužaidus vos kiek daugiau minutę antrajame kėlinyje Nyderlandų futbolininkai surengė greitą išpuolį, kurio priešakyje atsidūręs Cody Gakpo išlygino susitikimo rezultatą.

Pusiausvyra rungtynėse laikėsi vos kiek daugiau nei 10 minučių. Austrai surengė sėkmingą išpuolį Romano Schmidas smūgiu galva vėl išvedė Ralf Rangnicko komandą į priekį.

Nyderlandų futbolininkai metėsi į priekį. Dvikovą dėl eilinio į baudos aikštelę pasiųsto kamuolio laimėjo Woutas Weghorstas, o šį puikiu smūgiu į vartus pasiuntė Memphis Depay – 2:2.

Teisėjas pradžioje įžvelgė puolėjo žaidimą ranka ir įvarčio neįskaitė. Tačiau VAR peržiūra atstatė teisybę.

Šį kartą lygybė laikėsi vos 5 minutes. Marcelis Sabitzeris įsiveržė į baudos aikštelę ir arti pasiuntė kamuolį po skersiniu bei vėl išvedė austrus į priekį – 3:2.

Nyderlandų futbolininkai kamuolį kontroliavo 52 proc. žaidimo laiko. Jie atliko 12 smūgių, o rungtynes laimėję austrai – 9.

Pasidalinti