Duško sugrįžimo rungtynėse – naudingas Sedekerskis ir dramatiška „Baskonia“ pergalė

Tadas Sedekerskis (Baskonia nuotr.)

Tado Sedekerskio „Baskonia“ Duško Ivanovičiaus sugrįžimo rungtynėse namuose priėmė Belgrado „Partizan“ krepšininkus. Paskutinių sekundžių dramoje, po Chima Monekes baudos metimų, pergalę šventė „Baskonia“ – 84:83.

Prieš rungtynes buvo pagerbtas Vitorijos klubo legenda Luisas Scola. Jam buvo įteikti komandos maškinėliai, pažymėti 447 numeriu – tiek rungtynių argentinietis sužaidė už „Baskonia“ komandą.

Puikiai rungtynes pradėjęs Sedekerskis pelnė 5 taškus iš eilės ir „Baskonia“ spurtavo – 8:3. Atitrūkti nepavyko ir kėlinukas baigėsi lygiosiomis – 23:23. Įspūdingai ketvirtis susiklostė Sedekerskiui – lietuvis pelnė 9 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Baskonijos komanda laimėjo pirmą rungtynių pusę rezultatu 48:42, o jų gynėjas Codi Milleris-Mcintyre’as žengė trigubo dublio ritmu – 7 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

„Partizan“ spurtą 11:0 taškais su pražanga nutraukė Sedekerskis ir sušvelnino atotrūkį – 58:61. Ketvirtajame kėlinyje lyderystės ėmėsi Marcusas Howardas. Po jo 8 taškų iš eilės „Baskonia“ vėl pasivijo varžovus – 73:75.

Likus žaisti 2 minutes, Sedekerskis sumetė baudas ir vėl į priekį išvedė Vitorijos komandą – 78:77. Ispanijos komanda laikė pranašumą iki paskutinių sekundžių, kol Jamesas Nunnaly pelnė taškus su pražanga ir išvedė į priekį svečius – 82:83, likus žaisti 14 sekundžių.

Lemiamoje atakoje netaikliai iš toli atakavo McIntyre’as, bet kamuolį sugriebė Chima Moneke , išprovokavo pražangą, sumetė abu baudos metimus ir išplėšė Lemiamoje atakoje netaikliai iš toli atakavo McIntyre’as, bet kamuolį sugriebė Chima Moneke , išprovokavo pražangą, sumetė abu baudos metimus ir ivedė „Baskonia“ į priekį – 84:83.

Sedekerskis buvo naudingiausias savo komandoje. Jo sąskaitoje 14 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit.), 8 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

Rezultatyviau už Tadą rungtyniavo tik Moneke, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. 14 taškų (2/9 trit.) pridėjo Howardas, Millerio-Mcintyre’o sąskaitoje – 9 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Be Kevino Punterio rungtyniavusią „Partizan“ komandą į priekį vedė Nunnally – 16 taškų (3/5 trit.). Zachas Leday’us ir Ognjenas Jaramazas pridėjo po 11 taškų. Frankas Kaminsky pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 nadingumo balą.

Belgrado krepšininkai sugebėjo atkovoti tik 2 kamuolius po varžovų krepšiu, kai „Baskonia“ sugriebė net 16. Bendrą kovą tarp kamuolių baskai laimėjo 38:26.

Antrą pergalę per 6 rungtynes iškovojusios „Baskonia“ komandos laukia išvykos rungtynės su Pirėjo „Olympiacos“. Belgrado krepšininkai, taip pat turintys 2 pergales per 6 rungtynes, namuose priims Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkus.