Italus analizavęs Maksvytis – apie Kuzminskui įstatytą mėlynę: „Teko vyriškai pakalbėti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (LTU Basketball nuotr.)

Šeštadienį į pirmąjį žūtbūtinį mūšį olimpinėje atrankoje stosiantis Kazys Maksvytis prabilo apie Italijos rinktinę, Danilo Gallinari efektą ir būtinybę žaisti geriau nei grupių etape.

Šeštadienį Puerto Rike vykstančio atrankos turnyro pusfinalyje Lietuvos krepšinio rinktinė į kovą prieš italus stos 23:00 val.

Italus paskutinius penkis kartus įveikusių lietuvių treneris pripažino kiek nustebęs, jog su šiuo varžovu teks susitikti jau pusfinalyje, tačiau pabrėžė, jog tai situacijos pernelyg nekeičia.

„Gal kažkiek ir nustebino, bet jeigu nori eiti iki galo, bet kokiu atveju reikia pasiekti dvi pergales.

Italai yra nestandartinė komanda be išreikšto aukštaūgio. Žaidžia mobiliais aukštaūgiais, kurie Eurolygoje daugiau žaidžia sunkiojo krašto pozicijoje. Tai kažkiek apsunkina gynybą, nes reikia keisti schemas. Jie žaidžia greitą krepšinį ir gerai judina kamuolį. Tai yra nestandartinė, neparanki komanda.“

– Jau aišku, kad šeštadienį galės žaisti Danilo Gallinari. Kiek svarbus yra jo faktorius?

– Jis turėjo geras paskutines rungtynes, tą susitikimą teko stebėti gyvai. Jis susirenka taškus tiek iš centravimo, tiek iš žaidimo 2 prieš 2. Tai yra patyręs žaidėjas, kuris italams labai svarbus. Rungtynių planą ruošiame su juo aikštėje.

– Ar pavyko atsistatyti po dviejų mačų iš eilės?

– Su šviežumo klausimu viskas yra gerai. Manau, kad labiausiai turime susitvarkyti psichologiškai, nes privalome būti geresni nei buvome paskutinėse rungtynėse.

– Kas gali padėti psichologiškai po sunkesnio mačo su Dramblio Kaulo Krantu?

– Pokalbiai. Palaikome vienas kitą, drąsiname, jeigu reikia – ir pagėdiname. Žaidžiame už Lietuvą ir turime būti geresni.

– Ar yra ko pasimokyti iš Puerto Riko pergalės prieš italus?

– Yra. Puerto Rikas žaidė greitai ir italai su tuo turėjo problemų.

– Italai turi aštuonis 30 metų pasiekusius žaidėjus, dar vienas yra netoli šios ribos. Ar galima sakyti, kad Lietuva šiuo aspektu turi pranašumą?

– Be abejo, bandysime žaisti greitai. Bet norint bėgti į greitą puolimą, pirmiausia reikia apsiginti. Kuo geriau apsiginsime, tuo daugiau šansų turėsime.

– Su Gianmarco Pozzecco praeitą sezoną susitikote Eurolygoje. Kiek sunku ruoštis mačams prieš jį?

– Jis propaguoja gana laisvą krepšinį su daug improvizacijos.

– Minėjote, kad žaidėjai ir pagėdina vienas kitą. Dėl ko labiausiai?

– Dėl tos pačios gynybos vienas prieš vieną, dėl išpildymo, dėl atšokusių kamuolių…

– Ar liepos 6 d. gali suteikti žaidėjams papildomos motyvacijos?

– Svarbi diena, bet manau, kad tos motyvacijos mums ir taip užtenka.

– Rokui Jokubaičiui paskutinės rungtynės nebuvo itin sėkmingos. Ko tikitės iš jo mače su italais?

– Tikimės, kad jis sužais geras rungtynes. Mes nuo jo esame gana nemažai priklausomi, nes jis yra pagrindinis mūsų įžaidėjas. Palaikome Roką ir tikiu, kad jis mus šeštadienį temps į priekį.

– Ar prieš italus planuojate naudoti siauresnę rotaciją?

– Taip. Prieš tai dar turėjome galimybių klysti, bet dabar ateina atkrintamųjų rungtynės. Kiekviena ataka bus svarbi. Grupių etape davėme visiems šansą, bet dabar kažkiek trumpinsime rotaciją.

– Matėme, kad Mindaugas Kuzminskas po akimi turi mėlynę. Ar jam galima turėti kažkokių priekaištų dėl agresyvumo stokos?

– Su Mindaugu teko vyriškai pasikalbėti dėl jo gynybos (juokiasi).

– Italija paskutinį kartą Lietuvą didžiajame turnyre nugalėjo prieš 20 metų. Ar kažką pamenate iš tų rungtynių?

– Tipinis vienų rungtynių sindromas, kai galimai stipresnė komada pralaimėjo. Turbūt iš 10 rungtynių Lietuva būtų laimėjusi 9, bet būtent tą mačą pralaimėjome. Kiek pamenu, tada italai mus užmėtė tritaškiais – tiek gynėjai, tiek aukštaūgiai. Kartais taip jau atsitinka, todėl yra sunku, kai viskas sprendžiasi iš vienerių rungtynių.

Pasidalinti