Prieš 2024-25 metų Eurolygos sezoną buvo oficialiai pristatytos naujos finansinės drausmės taisyklės, kurios reguliuos klubų išlaidavimą.
Eurolyga tapo pirmu Europos turnyru, pristačiusiu algų kepurę, o tokia praktika jau ilgą laiką taikoma NBA lygoje.
Anot vieno įtakingiausių Europos krepšinio agentų Miško Ražnatovičiaus, tokie apribojimai gali turėti neigiamų pasekmių, nes tai paskatins krepšininkus palikti Europą bei rinktis augančias lygas kituose žemynuose.
„NBA turi algų kepurę, UEFA – finansinio sąžiningumo taisykles futbolo turnyruose ir jie nori padaryti kažką panašaus Eurolygoje. Bet jie nesupranta, kad tai visai kitas kontekstas“, – su SKWEEK kalbėjo Ražnatovičius. – NBA krepšininkai žaidžia aukščiausiame lygyje, jie neturi kur kitur eiti. Futbole – tas pats. O čia, jei apribosime žaidėjų algas, jie tiesiog ieškos kitų galimybių. Japonijos lyga sparčiai vystosi, Kinija gali atsigauti, Australija… Dėl kokios priežasties reikia mažinti žaidėjų atlyginimus? Nematau, kokią naudą iš to gauname.
Lyga, net ir be algų kepurės, yra konkurencinga. Visos komandos yra apylygės ir niekada nežinai, kas laimės. Nėra taip, kad klubas, išleidžiantis 50 milijonų, yra automatiškai geriausias, o tas, kuris išleidžia 5 milijonus, yra nesėkmingas. Esu prieš šią taisyklę ir manau, kad ji turės blogų pasekmių ateityje.“
Pasak serbo, tokiam sprendimui nepritaria ir daugelis krepšininkų.
„Nesu politikas ar specialistas, bet iš to, ką girdžiu iš žaidėjų, niekas šios idėjos nepalaiko“, – reziumavo Ražnatovičius.
Algų kepurė Eurolygoje bus įvedinėjama palaipsniui per artimiausius trejus metus, absoliučiai visos naujosios taisyklės pradės galioti nuo 2027-2028 metų sezono.