Istorinis vakaras Kaune: dešimtyje kovoję lietuviai sužaidė lygiosiomis su bulgarais

Lietuvos futbolo rinktinė (BNS Foto nuotr.)

Į Dariaus ir Girėno stadioną sugrįžusi Lietuvos futbolo rinktinė sulaukė gausaus palaikymo, tačiau iškovoti trijų taškų Edgaro Jankausko vadovaujamai komandai nepavyko.

Šeštadienį antrosiose 2024 m. Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos rinktinė sužaidė lygiosiomis 1:1 su Bulgarijos nacionaline komanda.

Pirmieji į priekį 14-ą minutę po Gvido Gineičio pakelto kampinio ir tikslaus Edvino Girdvainio smūgio išsiveržė lietuviai, tačiau jau po kelių minučių mūsiškiai turėjo verstis be vieno žaidėjo – kontratakoje varžovų puolėją stabdęs Justas Lasickas prieš save išvydo raudoną kortelę.

Pamažu iniciatyvą perėminėję bulgarai pasiekė savo – taip pat po standartinės situacijas pasižymėjo Marinas Petkovas, kuriam rezultatyvų perdavimą atliko Stanislavas Šopovas.

Antrajame kėlinyje vieno žaidėjo pranašumą turėję bulgarai toliau spaudė lietuvius, tačiau jų atakos vaisių nedavė. Kelias pusproges kontratakuodami turėjo ir mūsiškiai, tačiau iki smūgio fazės jų bandymai nenukeliaudavo.

Lietuviams tai buvo antrosios Europos čempionato atrankos rungtynės, bulgarams – trečiosios. Abiems komandoms tai buvo pirmieji taškai atrankoje.

Į šias rungtynes buvo išparduota net 14 tūkst. 700 bilietų. Pagal šį skaičių rungtynės turėjo tapti antromis lankomiausiomis Lietuvos rinktinės istorijoje, tiesa, atrodė, jog laisvų vietų yra daugiau nei 300.

Dariaus ir Girėno stadionas iš viso talpina 15 tūkst. sirgalių.

Namų rungtynių lankomumo rekordą Lietuvos rinktinė užfiksavo 1995-1996 metų sezone, kuomet į dvikovą su Italija „Žalgirio“ stadione sugūžėjo 15 tūkst. 26 žmonės.

Girdvainis tapo pirmuoju Lietuvos rinktinės žaidėju, pasižymėjusiu atnaujintame Dariaus ir Girėno stadione.

Jau už kelių dienų, birželio 20-ąją, lietuviai Vengrijoje sužais trečiąsias atrankos rungtynes.

Bulgarija FIFA reitinge yra 76-a, Lietuvos rinktinė yra lygiai 70 pozicijų žemiau – 146-a.