Istorinis vakaras: „Panevėžys“ Čempionų lygos atrankoje nupūtė Suomijos čempionus

Stijne Vreveno vadovaujamas Lietuvos čempionas „Panevėžio“ klubas Čempionų lygos kvalifikacijoje startavo galinga pergale.

Antradienio vakarą panevėžiečiai namuose 3:0 susidorojo su Helsinkio HJK klubu, kuris Suomijos čempionu yra tapęs net 33 kartus.

Aktyviai mačą pradėję šeimininkai į priekį išsiveržė jau 17-ą minutę, o pirmo „Panevėžio“ įvarčio Čempionų lygoje autoriumi tapo Ernestas Veliulis. Pirmajame kėlinyje savo šansus turėjo ir praeitą sezoną po kampinių varžovus baudęs Linkas Klimavičius bei Nicolasas Gorobsovas, tačiau į rūbinę panevėžiečiai išėjo turėdami tik minimalų pranašumą.

Visgi antrajame kėlinyje „Panevėžys“ toliau kūrėsi pavojingesnes atakas, o triuškinančią pergalę lėmė du greiti įvarčiai. Įpusėjus kėliniui baudos aikštelėje varžovai pargriovė „Barcelona“ klubo jaunimo sistemos auklėtinį Lucasą de Vega, o 11 m baudinį 65-ą minutę užtikrintai realizavo Nicolasas Gorobsovas

Po dviejų minučių panevėžiečiai surengė dar vieną greitą išpuolį, kurio metu trečią komandos įvartį mušė Noelis Mbo, didžiąją šio sezono dalį pasitrynęs „TOPsport Pirmoje lygoje“.

70-ą minutę prieš save antrą geltoną kortelę išvydo panevėžiečių naujokas Cheikhou Diengas, o HJK atakos pagyvėjo. Visgi „Panevėžiui“ pavyko išlaikyti pranašumą ir iškovoti pergalę, kuri Vreveno komandą stipriai priartino prie antro Čempionų lygos kvalifikacijos etapo.

Kartu tai buvo ir didžiausia „Panevėžio“ sezono pergalė. 3 įvarčius sykį Aukštaitijos komanda mušė ir į „Sūduvos“ vartus, tačiau vieną tikslų smūgį atseikėjo ir marijampoliečiai.

Apskritai šis sezonas Lietuvos čempionas kol kas klostėsi tragiškai – A lygoje užimama priešpaskutinė vieta, lenkiant tik minėtą „Sūduvą“.

„Panevėžys“ tapo antru Lietuvos klubu iš Lietuvos, pajėgusiu įveikti Suomijos čempionus. Prieš tai tą padaryti buvo pavykę tik Vilniaus „Vėtrai“.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks lygiai po savaitės Suomijoje.

Laimėjus pirmą Čempionų lygos atrankos etapą, atsiveria gana platūs horizontai. Net jeigu panevėžiečiai kristų antrajame atrankos etape, jie žengtų į priešpaskutinį Europos lygos kvalifikacijos etapą.

Jeigu nepasisektų ir jame, Lietuvos čempionai kristų į paskutinį Konferencijų lygos atrankos etapą.

Primename, kad iki šiol UEFA turnyrų grupių etapą yra pavykę pasiekti tik vienam Lietuvos klubui – Vilniaus „Žalgiriui“, 2022 m. žaidusiam Konferencijų lygos grupėse.