Istorinis Sabonio trigubas dublis ir kosminis pergalingas Lillardo metimas

Domantas Sabonis

Domantas Sabonis surinko NBA iki tol dar nematytą trigubą dublį, tačiau Sakramento „Kings“ po pratęsimo 142:143 nusileido Milvolkio „Bucks“ ekipai. Pergalę nulėmė tolimas sudėtingas Damieno Lillardo tritaškis aidint rungtynių pabaigos sirenai.

Sabonis tapo pirmuoju NBA istorijoje krepšininku surinkusiu bent 20 taškų, 15 rezultatyvių perdavimų, 10 atkovotų kamuolių į krepšį metant bent 90 proc. taiklumu. Viso lietuvis rungtynėse pelnė 21 tašką (8/9 dvit., 1/1 trit.), sugriebė 13 kamuolių ir išdalino 15 rezultatyvių perdavimų. Domas pridėjo po vieną atkovotą ir perimtą kamuolį. Tai 10 jo trigubas dublis sezone.

Sakramento krepšininkai panaikino ketvirtame kėlinuke turėtą 12 taškų atsilikimą ir po De’Aarono Foxo prasiveržimo paskutinę sekundę perkėlė rungtynes į pratęsimą. Papildomo laiko metu „Kings“ pirmavo 141:137 likus žaisti pusę minutės.

Malikas Monkas prametė abi baudas, o Brookas Loperzas tritaškiu likus žaisti 11 sek. skirtumą sumažino iki minimalaus. Foxas pataikė 1 baudos metimą ir šeimininkams paliko 5 sek. To pakako Lillardui, kuris smeigė įspūdingą tritaškį aidint rungtynių pabaigos sirenai ir išplėšė savo komandai dramatišką pergalę.

Nugalėtojų komandoje Giannis Antetomounmpo irgi pasižymėjo trigubu dubliu. Graikas surinko 27 taškus (9/14 dvit., 9/14 baud.) bei po 10 kartų atkovojo kamuolį ir asistavo komandos draugams.

Rungtynių herojus Lillardas viso pelnė 29 taškus (5/13 trit.) ir išdalino 8 rezultatyvius perdavimus. Mailkas Beasley pridėjo 23 taškus (5/9 trit.), Bobby Portisas – 22 (7/9 dvit., 2/2 trit,) ir 10 atkovotų kamuolių. Brooko Lopezo sąskaitoje – 17 taškų (3/6 trit.), 9 sugriebti kamuoliai ir 3 blokuoti metimai.

Ketvirto kėlinuko pradžioje iš rungtynių buvo išvarytas vyr. Sabonio komandos treneris Mike’as Brownas. Nesutikęs su teisėjų sprendimu neskirti pražangos prieš Foxą strategas veržėsi į aikštę.

Rezultatyviausiai Sabonio komandoje žaidė Foxas – 32 taškai (10/20 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.). Monkas pridėjo 28 taškus (4/9 trit., 6/10 baud.) ir po 7 kartus sugriebė kamuolį bei asistavo komandos draugams. Kevinas Huerteris įmetė 26 taškus (6/9 trit.) ir atkovojo 10 kamuolių.

Kitas rungtynes Sakramento komanda žais Finikse, kur sustiks su vietos „Suns“. Šiuo metu jie turi iškovoję 23 pergales per 39 rugtynes ir vakaruose rikiuojasi 6 vietoje. „Kings“ 1 pergale atsilieka nuo 5 vietoje esančių Jono Valančiūno Naujojo Orleano „Pelicans“ krepšininkų.