Istorinis krepšinio spektaklis Madride: keturi pratęsimai, rekordai ir dužusios turkų širdys

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Real - Anadolu Efes (Scanpix nuotr.)

Stambulo „Anadolu Efes“ ir Madrido „Real“ Ispanijos sostinėje sukūrė krepšinio stebuklą, kuris po 4 pratęsimų baigėsi Chuso Mateo komandos pergale.

Penktadienį Eurolygos čempionai po keturių pratęsimų trilerio 130:126 įveikė Stambulo „Anadolu Efes“.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Eurolygoje buvo žaidžiami 4 pratęsimai.

Normalu, jog tai tapo ir rezultatyviausiu visų laikų Eurolygos maču. Prieš tai šis rekordas priklausė Atėnų „Panathinaikos“ ir Bolonijos „Skipper“ ekipoms, 2004 m. sumetusioms 232 taškus.

Karališkąjį klubą į pergalę vedė Džananas Musa. Dar iki visų pratęsimų jis su 30 taškų pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą, o finišavo su 40, 8 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 45 naudingumo balais.

3 „Real“ žaidėjai fiksavo dvigubus dublius: pratęsimų herojus Mario Hezonja pelnė 31 tašką ir atkovojo 12 kamuolių, Facundo Campazzo finišavo su 25 taškais ir 11 rezultatyvių perdavimų, Walteris Tavaresas pasižymėjo 20 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Tuo metu „Anadolu Efes“ ekipoje stulbinančiai žaidė Shane’as Larkinas. Iš viso daugiau nei 53 minutes aikštėje praleidęs gynėjas Pelnė 32 taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Jam geriausiai talkino Darius Thomsonas, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 5 kamuolius. Centrai Tiboras Pleissas (11 atk. kam) ir Danielis Oturu (9atk. kam.) pridėjo po 14 taškų.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus pusantros minutės tritaškiu rezultatą išlygino Džananas Musa, o paskutinę minutę jis su Shane’u Larkinu apsikeitė dviem taikliais baudų metimais, lėmusiais pratęsimą.

Pirmajame pratęsime užvirė arši kova. Likus 14 sek. iki pratęsimo pabaigos Facundo Campazzo pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir „Real“ išvedė į priekė 91:89.

Mateo pasirinko pirmo pratęsimo likimą atiduoti į savo krepšininkų rankas. Likus kiek daugiau nei 8 sekundėms iki sirenos liepė Fabienui Causeur prasižengti prieš Shane’ą Larkiną, o šis sumetė abi baudas ir išlygino rezultatą.

Paskutinėje atakoje „Real“ sukūrė tobulą tritaškį Mario Hezonjai, tačiau jo šūvis išsprūdo iš lanko.

Antrąjį pratęsimą „Anadolu Efes“ pradėjo spurtu 11:2 (102:93), tačiau paskutinę pustrečios minutės atkarpą įsigudrino pralaimėti 9:0. Šį „Real“ spurtą vainikavo Hezonja prasiveržimas ir dvitaškis su sirena.

Trečio pratęsimo starte Larkinas su Hezonja apsikeitė tritaškiais (107:107), Musa ir Danielis Oturu – taikliais baudų metimais (109:109). Likus 36 sek. Hezonja užmynė šoninę liniją, o Oturu sėkmingai pataisė Larkino dvitaškį. Campazzo išrašė rezultatyvų perdavimą įkrovusiam Walteriui Tavaresui, tačiau per 5 sekundes turkai sugebėjo surengti puikią ataką. Deja, Larkino prasiveržimas baigėsi apmaudžiai netaikliu metimu, o kova persikėlė į ketvirtą pratęsimą.

Tik ketvirtajame pratęsime išsibaudavo pirmasis žaidėjas. Tokiu tapo Campazzo, tačiau lyderio vaidmens ėmėsi Hezonja. Kroatas pelnė 8 taškus ir išvedė „Real“ į priekį 126:122. Atotrūkį padidino Musa, tačiau jam po dvitaškio už smūgį varžovui į veidą buvo skirta nesportinė pražanga. Pleissas likus 16 sek. pataikė tik vieną iš jų, o Mike’o Daumo tritaškis buvo labai netikslus. Daugiau turkai panaikinti deficito nesugebėjo.

4 pratęsimuose varžovus parklupdęs karališkasis klubas stebuklingu būdu apgynė ir namų tvirtovę, kurioje šį sezoną dar nėra pralaimėjęs.