Istorinio sezono dividendai: kokio kontrakto yra vertas „Žalgirio“ treneris Maksvytis?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis ir Paulius Motiejūnas. Erikas Ovčarenko/BNS nuotr.

Į istoriškai sėkmingą sezoną Kauno „Žalgirį“ atvedęs vyriausiasis strategas Kazys Maksvytis, pasak ekspertų, turėjo pasidvigubinti savo vertę.

Maksvyčio vadovaujama kariauna šiemet pirmą kartą nuo 2018-2019 metų sezono žaidė Eurolygos atkrintamosiose, be to, laimėjo ir susigrąžino LKL čempionų titulą, ir triumfavo Karaliaus Mindaugo Taurėje.

Nors Eurolygos atkrintamosiose „Žalgiris“ nepasipriešino Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ komandai, Maksvytis geriausių Eurolygos sezono trenerių rinkimuose užėmė 3 vietą.

Martyno Gecevičiaus nuomone, būtent šis pasiekimas turėjo padvigubinti „Žalgirio“ vyr. stratego vertę.

„Po sezono ir reikės žiūrėti. Klausimas, koks jis bus. Negalima dabar svarstyti, – apie tai, ar po sezono Maksvytį „Žalgiryje“ galėtų pakeisti su „Barcelona“ išsiskyręs Jasikevičius, – teigė Gecevičius. – Dėl sutarties pratęsimo – Kazio vertė dabar turėtų būti pakilus, ypač kai jį išrinko tarp trijų geriausių Eurolygos sezono trenerių. Kaina natūraliai turėtų būti pakilus. Kiek jis dabar uždirba? Kiek žinau, apie 250 tūkstančių eurų. Jeigu jau išrinko tarp 3 geriausių trenerių, ta kaina turėjo bent jau padvigubėti. Bent jau aš taip įsivaizduoju.“

„Sezonas buvo labai geras, tiesiog fantastinis, – pritarė Tomas Purlys. – Viskas laimėta Lietuvoje, atkrintamosios Eurolygoje. Galima duoti net ne 9, o 10 balų, ypač žinant tai, kad Keenanas Evansas viduryje sezono gavo traumą.“

Maksvyčio kontraktas „Žalgiryje“ galioja dar metus. Dėl to, pasak Gecevičiaus, komanda pasibaigus sezonui turi kitų, svarbesnių prioritetų nei sutarties su vyriausiuoju strategu pratęsimas.

„Buvo žaidėjų, dėl kurių reikėjo spręsti ar pasilikti, ar nepasilikti, reikia rinkti komandą, – svarstė Gecevičius. – Treneris dar turi kontraktą, todėl, manau, buvo susikoncentruota į žaidėjus. Gal ir būtų buvę logiška dabar prasitęsti, bet vienas nesėkmingas sezonas ir treneris staiga gali tapti ne toks geras“, – kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas.

„Kazys dabar 100 proc. turi būti „Žalgiryje“. Neturi būti jokių laisvų trenerių ar šarų, – kalbėjo Purlys. – Šaro era baigėsi ir dabar yra Kazys. Net jeigu ir bus kažkoks vienas nesėkmingesnis sezonas, mėtymasis niekam neišeitų į naudą. Kartais net ir tie rezultatai ar užimama vieta neparodo trenerio lygio. Viskas kartais gali priklausyti nuo vieno varžovo metimo.

Labai gerai pamenu tą situaciją su Tomo Mahoričiumi, kai jis su „Lietuvos Rytu“ laimėjo Europos taurę. Aštuntfinalio su AEK mače jie pabaigoje pirmavo 2 taškais, o paskutinis graikų metimas išsisuko iš lanko. Jeigu būtų įmetęs, tas treneris iškart būtų buvęs blogiausias pasaulyje ir turbūt iškart atleistas. Tais laikais „palauk“ nebūdavo.“

Pasidalinti