Istorinį vakarą Lietuvos tenisui apkartino Gaubo pralaimėjimas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Vilius Gaubas (Sauliaus Čirbos nuotr.)

Trečiadienį savo pasirodymus Prancūzijoje vykstančiame „Challenger“ turnyre pradėjo trys Lietuvos tenisininkai, iš kurių du startavo pergalėmis.

Kiek netikėtai vienintelį patyrė būtent geriausias Lietuvos tenisininkas Vilius Gaubas – 276-ą vietą ATP reitinge užimantis 19-metis 6:7 (2:7), 3:6 krito prieš 350-ąją pasaulio raketę Michaelį Geertsą iš Belgijos.

Šis „Challenger“ turnyras vyksta ant grunto dangos, kuri Gaubui yra parankiausia iš visų trijų lietuvių.

Tuo metu Lietuvos teniso simbolis Ričardas Berankis startavo pergale prieš egiptietį Nazemą Haw, kurį įveikė 6:4, 7:6 (7:4).

Pirmąjį etapą sėkmingai įveikusiai 336-ai pasaulio raketei iš Lietuvos atiteko 4 ATP reitingo taškai ir 620 dolerių, o dėl vietos ketvirtfinalyje Berankis susirungs su kvalifikaciją įveikusiu italu Federico Iannaccone, ATP reitinge užimančiu 486-ą poziciją.

Pergale Prancūzijoje startavo ir Edas Butvilas, atsitiesęs po pralaimėto pratęsimo ir 6:7 (9:11), 7:6 (11:9), 2:0 pirmavęs prieš ispaną Nicolasą Alvarezą Varoną, kol šis iš tolimesnės kovos pasitraukė dėl traumos.

Aštuntfinalyje 19-mečio laukia akistata su 254-a pasaulio rakete Ergi Kirkinu.

Nepaisant Gaubo pralaimėjimo, trečiadienis tapo istorine diena Lietuvos tenisui, mat tris žaidėjus pagrindiniame „Challenger“ turėjome pirmą kartą istorijoje.

Pasidalinti