Istorija sukurta: „Manchester City“ triumfavo Čempionų lygos finale

„Manchester City“ triumfavo Čempionų lygos finale. Scanpix nuotr.

„Manchester City“ komanda pirmą kartą istorijoje tapo Čempionų lygos nugalėtoja. Pepo Guardiolos vadovaujama komanda Stambule vykusiame finale 1:0 palaužė Milano „Inter“.

Abi komandos turėjo ne vieną progą pelnyti įvartį, tačiau lemiama rungtynėse tapo 68 minutė, kai kamuolį galingu smūgiu į vartų kampą nukreipė Rodri.

„Manchester City“ pirmame kėlinyje neteko vieno savo lyderio Kevino De Bruyne. 31 metų saugas patyrė kojos traumą ir negalėjo tęsti susitikimo.

Panašiai nutiko ir prieš dvejus metus kitame Čempionų lygos finale, kuomet „Manchester City“ nusileido Londono „Chelsea“ klubui. Tuomet De Bruyne irgi patyrė sunkią traumą.

„Inter“ likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, tačiau Lukaku smūgiuodamas galva iš kelių metrų pataikė į vartininką Edersoną.

„Mancehster City“ šį sezoną iškovojo tris čempiono titulus. Prie Čempionų lygos taurės pridėjo FA taurę ir Anglijos čempionato nugalėtojų titulą. Tokį rezultatą per visą istoriją pavyko užfiksuoti tik dešimčiai klubų.

Pepas Guardiola po 12 metų pertraukos trečią kartą kaip treneris laimėjo Čempionų lygą, tiek pat kartų tai pavyko padaryti tik Zinedinui Zidane‘ui (3 titulai) ir Carlo Ancelotti (4 kartus).

Susitikimą Stambule stebėjo ir „Manchester City“ savininkas Sheikhas Mansouras. Tai buvo tik antras kartas, kai jis stadione stebėjo savo komandos pasirodymą. Pirmą kartą tai darė 2008 metais.